PlanRadar inovuje: zavádí nový systém pro evidenci a sdílení dokumentů v rámci realitních projektů

PlanRadar, jedna z předních evropských platforem pro digitalizaci procesů během výstavby a správy nemovitostí, rozšířila svou komplexní sadu nástrojů o nový systém pro řízení dokumentů. Tato funkce bude sloužit pro bezpečné a efektivní nakládání s dokumenty: jejich sdílení a elektronický oběh, a to s využitím verzování a přístupových práv. Navržena byla přímo v reakci na poptávku realitních profesionálů z oboru, kteří ke své každodenní práci potřebují snadno použitelný a intuitivní nástroj dovolující shromažďovat, spravovat a sdílet velké množství dokumentů mezi jednotlivými týmy v terénu i back-office. Nový nástroj od PlanRadaru umožní udržet si jasný přehled o veškerém dění na projektu a přispěje ke zlepšení vzájemné koordinace. Navíc v krajním případě hrozícího soudního sporu poslouží jako průkazná auditní stopa.

„Stavebnictví je vysoce regulovaný svět, kde je přístup ke správným a komplexním informacím naprosto nezbytný. Náš nový systém pro řízení dokumentů je praktickým pomocníkem, který pomáhá šetřit čas na rutinních úkolech, přispívá k nižší chybovosti a zároveň vyšší efektivitě. Zjednodušení pracovních postupů je v tomto směru zcela klíčové: právě díky němu lze eliminovat případné mezery v záznamech a zároveň podpořit vzájemnou spolupráci,“ komentuje Ibrahim Imam, spoluzakladatel a výkonný spoluředitel společnosti PlanRadar, a dodává: „Na zdokonalování naší platformy pracujeme neustále. Nové funkce a služby vyvíjíme v souladu s požadavky našich klientů, kterými se při plánování těchto inovací řídíme. Nedávno jsme zaznamenali velmi pozitivní ohlasy na zavedení funkce QR kódů, které jsou velkou pomocí nejen pro facility manažery.“

Nová funkce “Document Management” doplňuje již tak široké využití PlanRadaru o centralizovanou správu dokumentů. Všichni účastníci stavebního procesu či správy nemovitosti mohou digitálně ukládat všechna projektová data do snadno přístupných složek, zvýrazňovat plány, sdílet zpětnou vazbu, porovnávat revize souborů a schvalovat vždy nejaktuálnější verze dokumentů v reálném čase. Veškeré dokumenty jsou dobře zabezpečené a navíc v případě potřeby snadno zpětně dohledatelné.

„Ačkoliv je správa dokumentů v podstatě jednoduchá záležitost, může se s množstvím zapojených lidí na projektu a řadou proměnlivých dat v průběhu procesu pěkně zkomplikovat. Vytvoření jednotného místa, kde jsou veškeré dokumenty aktualizované v reálném čase, proto představuje významný pokrok zvyšující celkovou efektivitu v řízení realitních projektů,“ vysvětluje Clemens Hammerl, produktový manažer PlanRadaru, a doplňuje: „Digitalizace se v segmentu stavebnictví postupně prosazuje a my chceme k její ještě větší oblibě přispět tím, že naše řešení bude skutečně praktické a intuitivní. Známe každodenní výzvy našich klientů, a proto je pro nás snadné použití prioritou.“

S ohledem na neustálý vývoj v oblasti softwarových řešení byla nová funkce pro řízení dokumentů od PlanRadaru vyvinuta i s ohledem na kompatibilitu s dalšími systémy, které již zákazníci používají. Dokumenty ze Sharepointu, Dropboxu anebo na Google Drive lze snadno nahrávat přímo do PlanRadaru a automaticky sdílet s jinými softwarovými systémy bez nutnosti složitého kódování.

Zdroj a foto: PlanRadaru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *