Těšte se na nový komediální seriál Agrometal

Osmidílný komediální seriál Agrometal z vesnického prostředí přinese originální a vtipné situace, nadsázku a zábavu. Seriál uvidíte v předpremiéře od 15. dubna na prima+ a od 13. května na Primě.

O seriálu:
Čertice jsou malebná česká vesnička jako každá jiná. Mají tam své zemědělské družstvo, fotbalové hřiště pro okresní přebor, přilehlou hospůdku U Kocoura, prodejnu se smíšeným zbožím, která je tedy spíše večerkou spravovanou vietnamským prodavačem, jemuž každý říká pan Tau, a mají tam dokonce i svou malou pobočku pošty. Co je však v této vesnici neobyčejné, je náš hlavní hrdina Lukyn. Lukynovi je něco přes třicet let. Se svým mrazicím vozem rozváží zboží do obchůdků v okolí. A nebýt jedné neblahé události, žil by si Lukyn dosud svůj klidný a ničím nerušený život. Jenže co čert nechtěl, jednoho dne Lukyn zmeškal dohodnutou oslavu výročí svatby se svou ženou Martou. Martě došla s Lukynem trpělivost a Lukyn se rozhodl, že se změní. Vzal si do hlavy, že udělá něco, čím Martě dokáže, jak ji má rád a že mu na jejich vztahu pořád sakramentsky záleží. Sebral proto veškerou svou odvahu a přihlásil se do soutěže amatérských kapel. Až vyhraje, získá hlavní cenu – krásnou motorku, a na ní vyveze svou ženu na romantický výlet, takže dojatá Marta mu pak jistě ráda odpustí všechny jeho prohřešky. Plán to byl prostě dokonalý. Jediný problém je, že Lukyn žádnou kapelu nemá. Dokonce ani na nic neumí hrát. Ale to by nebyl Lukyn – neohrožený mládenec z české vesnice, aby si s něčím takovým neporadil.

Hlavní postavy seriálu:
Lukyn (Lukáš Příkazký)
Chlapík kolem 35 let, jezdí s chladicí dodávkou. Má manželku Martu a dvě protivné, uřvané děti, které sice chodí na základku, ale podle chování by neměly opustit školku. Lukin nemá žádné zájmy ani koníčky, jen rád chodí s kamarády do hospody, kde se ještě radši opíjí, což u něj doma rozhodně nevidí rádi. Lukyn prostě proplouvá životem a jeho největší zájem je ulít se v práci, vyhnout se konfliktu s Martou a několikrát týdně zapařit. Svou ženu má ale rád, i když je často příliš upovídaná a hádavá. A když se hecne, je schopen udělat cokoliv, aby udělal Martu šťastnou. Proto také touží po motorce. Chce s ní vzít Martu na výlet a aspoň jednou tak zažít skutečné manželské štěstí.

Marta (Kristýna Leichtová)
Dominantní, upovídaná a trochu moc kritická. Ještě jako malá holka si vysnila dokonalou lásku s princem, který pro ni přijede na bílém koni, a nyní tak neustále tvrdě naráží na realitu života. Ale ani tak se nevzdává a dál za svůj holčičí sen bojuje. Její dobré vlastnosti se projeví až v kritických situacích, do kterých se její manžel Lukin dostane. Pak si vždy ví rady a snaží se vše vyřešit. V takových chvílích stojí za svým mužem a je připravená za něj nasadit vlastní krk. Sama pracuje střídavě na poště a v Jednotě, protože vždy po týdnu dá výpověď, protože už ji ta práce nebaví, a přejde buď na kasu, nebo za okýnko na poště. Tak plynule přechází už několik let. Pěstuje na zahradě ve skleníku papriky a různou zeleninu, kterou jí Lukin někdy krade a mění pak u Vietnamce za lahváče.

Pablo (Matouš Ruml)
Kamarád Eskobara a Lukina – i když je z vedlejších Bučic (v Čerticích každý Bučické nesnáší). Pablo jezdí s traktorem a stane se členem Agrometalu, protože si celý život klepe v rytmu do volantu, takže má ze všech postav ty nejlepší předpoklady pro hru na bicí. Bohužel je pak za zapůjčení bubnů donucen hrát na střídačku i s Bučickou kapelou dechovku.

Eskobar (Jiří Maryško)
Pracuje v JZD někde u hnojiv, ale zabývá se hlavně tím, že v areálu JZD pěstuje tu nejlepší marihuanu ve střední Evropě. Jako jediný ze všech postav chce skutečně hrát v kapele a stát se světoznámým kytaristou. Bohužel si hned v úvodu zlomí obě ruce, ale ani to mu nezabrání jít si za svým snem.

Komár (Ján Burda)
Hezoun, který jezdí na motorce, čímž strašně štve Lukina, který žádnou nemá. Pracuje „ve městě“ cca 6 km od Čertic, v pojišťovně. Vesnický fešák s naučenými frajeřinkami z města, neustále svádí všechny možné holky z Čertic a okolí. Jen má tu smůlu, že se na to vždy příjde a on pak dostane přes hubu, takže je pořád buď zafačovaný, s monoklem, nebo zbitý. Jako jediný ale ví, jak se drží kytara, a dokonce umí zahrát Podvod od Nedvědů, takže je jasný člen Agrometalu, i když ho Lukin moc nemusí. A Komár je taky jediný, kdo umí trochu s elektronikou, protože má v práci počítač.

Honzin (Jakub Slach)
Kamarád, nebo spíš tak trochu pes Lukina. Jako pes trochu i vypadá. Dělá v JZD, ale nikdo neví co, protože ho nikdy nikdo nic dělat neviděl. S Lukinem se prý znají ze školy, ale nikdo si nepamatuje, že by tam Honzin někdy byl. V průběhu seriálu se ukáže, že neumí číst ani psát. Bydlí ve staré chalupě u poloslepé babičky a jeho život spočívá v tom, že čeká, kdy půjde s Lukinem na pivo. Má ale zlaté srdce a stejně jako ten pes by pro svého páníčka Lukina udělal cokoliv.

Ládín Aladin (Petr Klimeš)
Automechanik, který umí všechno. Vyrobí elektrické kytary z nakradených španělek od vodáků a zesilovače k dětským varhánkám.

Panenka (Patricie Pagáčová)
Panenka je vcelku obyčejná mladá žena, ale má suverénně největší prsa na okrese, takže je velmi oblíbená. Pracuje na benzínce v Čerticích, kam kvůli ní všichni rádi jezdí. Radost z této oblíbenosti jí trochu kazí její manžel Kotleta, který je velmi žárlivý a neustále Panenku kontroluje. Panenka nakonec dostane příležitost zpívat v kapele sbory, i když sbory se k metalové kapele moc nehodí.

Stáňa (Kateřina Bohatová)
Martina sestřenice. Pracuje s ní v Jednotě, tedy když Marta zrovna nemá období, kdy dělá na poště. Stáně už velice silně tikají biologické hodiny. A dělá vše pro to, aby si sehnala toho pravého chlapa. Do Agrometalu vstoupí naoko proto, že bude pro Martu hlídat jejího Lukyna. Pravým důvodem je to, že si dělá zálosk na sukničkáře Komára, a dá si jasný cíl – dostat toho nenapravitelného sukničkáře do chomoutu. Pro Agrometal vyrobí krutě metalácký kostýmy na vystoupení a bude zpívat sbory.

Dále hrají: Jaroslav Plesl, Romana Goščíková, Petr Stach, Petr Čtvrtníček, Milan Šteindler a mnoho dalších

Zdroj a foto: Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *