Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

David Balda natáčí nový celovečerní film  

Když v roce 2019 uváděl svůj debutový film Narušitel do kin, bylo mu 18 let a stal se tak  nejmladším režisérem světové kinematografie. Nyní David Balda začal natáčet nový celovečerní  film, tentokrát s mezinárodním hereckým obsazením. Hlavním motivem filmu je upozornit diváka  na všudypřítomnou manipulaci.  

“V dnešní době obzvlášť je nutné varovat diváka před tím, aby se nenechal jednoduše  manipulovat. My v tomto filmu manipulaci ukazujeme skrze různá tajná a mocenská společenství.  Je to způsob, který je nadčasový a může fungovat v každé době. Zároveň si to drží atmosféru,  která je pro diváka poutavá a zajímavá. Do příběhu jsme dali co nejvíce poselství, ale zároveň film  děláme tak, aby zaujal co nejširší publikum. V Narušiteli byla hlavním tématem svoboda, s tímto  filmem jsem chtěl jít o krok dál, což je manipulace,” říká režisér filmu David Balda.  

První klapka nového filmu již padla v druhé polovině března tohoto roku v historickém  centru Prahy. Nyní se filmový štáb přesune do italské Boloni, kde se část příběhu odehrává. Film  by měl být dotočen v polovině července tohoto roku. 

“Myšlenka filmu je natolik silná, že by byla škoda, aby se film vysílal jen v Českém a  Slovenském teritoriu. Proto jsme do filmu obsadili známé zahraniční herce a mnoho českých  známých a skvělých herců, přičemž film natáčíme v angličtině. Chceme totiž ta poselství filmu  předat co největšímu publiku, tedy Evropskému. Myslím, že si v tom filmu každý najde odkaz na  něco, co například právě prožívá, nebo s čím se denně setkává. A to jak starší a střední generace,  tak i generace moje” dodává režisér. 

Z hereckého obsazení zatím filmaři prozradili jen známé herce Predraga Bjelace, Pawla  Delaga, nebo Annu Čtvrtníčkovu. Další česká i zahraniční jména chtějí filmaři prozrazovat  postupně. 

Davidův debutový film Narušitel byl uveden na on-line platformách jako například Netflix,  nebo voyo.cz, každý rok jej pak můžete vidět na obrazovkách televize Prima, kde jej vidělo již přes  milion diváků. K filmu též byla vydána stejnojmenná kniha, nebo singly “Nad světem  (Nezapomínej)” a “Světlo do tmy” od Michala Hrůzy. Na nový film se pak diváci mohou těšit v  kinech začátkem roku 2024. 

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *