Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábava

Veletrh vědy 2023: spouští se přihlašování na doprovodný program

Výbušné experimenty z chemie a fyziky, panelové diskuse o energetice nebo právu na nenávist či pohádka ze světa včelího úlu. Veletrh vědy, který pořádá Akademie věd ČR, spouští dnes registraci na letošní doprovodný program. Novinkou budou diskusní show Zeptej se vědce live! a Vědecká zastávka, kde se návštěvníci mohou vědců a vědkyň ptát na to, co je zajímá. Vstup na Veletrh vědy je zdarma, na všechny akce z doprovodného programu je třeba se rezervovat.

Jaké jsou perspektivy České republiky v jaderné energetice, fotovoltanice a elektromobilitě? Panelová diskuse Energetika – fakta a mýty, kterou povede Václav Moravec, se pokusí divákům vysvětlit vše podstatné. Pozvání přijali například Pavel Řežábek, hlavní ekonom ČEZ, nebo Antonín Fejfar, vědec z Fyzikálního ústav AV ČR. Na obdobně aktuální téma, rezonující ve společnosti, bude cílit i druhá panelová diskuse nazvaná Právo na nenávist – česká věda v boji proti dezinformacím a hate speech. Moderátor České televize v ní přivítá Tomáše Koblížka z Filosofického ústavu AV ČR nebo Moniku Hanych, právničku působící v Kanceláři vládního zmocněnce pro zastupování ČR před Evropským soudem pro lidská práva.

Odlehčení navodí science show: školní třídy nebo (pra)rodiče s dětmi si mohou rezervovat místa na sérii zábavných experimentů z chemie a fyziky, doprovázené výbuchy, ohněm a dýmem v režii iQLandia Liberec, přihlásit se na elektrizující show o hudbě a elektřině brněnského science centra Vida! nebo si vybrat experimenty protkanou přednášku o chemii ohňostrojů v podání Jakuba Štěpánka z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.

Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na naučnou pohádku Běla mezi včelami, která děti zavede do světa včelího úlu, nebo na povídání o vzniku Sluneční soustavy a života na Zemi s Michalem Bursou, ředitelem Astronomického ústavu AV ČR.

Veletrh vědy se koná 8. až 10. června 2023 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Největší populárně-naučná akce, kterou každoročně pořádá Akademie věd ČR, se zabývá vědou ve všech jejích podobách a nabízí návštěvníkům to nejzajímavější ze světa přírodních, technických, humanitních i společenských oborů. Představuje vědu a výzkum jako fascinující a zásadní odvětví lidské činnosti. Během tří dnů nabídne návštěvníkům více než 100 expozic, které doplní doprovodný program ve formě panelových diskusí, přednášek a workshopů.

Na přednášky, vědecká představení a panelové diskuse je nutné se registrovat na webu Veletrhu vědy  https://www.veletrhvedy.cz/cs/program. Vstup je zdarma.

Foto: archiv akce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *