Welcome to Almanac X Prague

Ve středu 17. května se v ikonickém pražském hotelu Alcron, který prošel celkovou renovací a otevřel své brány v březnu 2023 jako Almanac X Prague, konal společenský večer, oslavující moderní české umění.

Hosté měli unikátní příležitost prohlédnout si stylové prostory legendy českého hotelnictví a osobně se setkat s mladými českými umělci, kteří se podíleli na výzdobě hotelu. Programem hosty sofistikovaně provedla moderátorka Veronika Ruppert. Zajímavou společenskou událost si nenechala ujít ani Tina Haselbacher, z vídeňské rodiny Haselbacherů, která vlastní síť Almanac Hotels.

Původní hotel Alcron z 30. let minulého století je kouzelným příkladem Art Deco stylu. Některé z originálních prvků najdeme v hotelu dodnes, jejich kouzlo dokonale podtrhují díla zástupců české moderny 21. století.

Většina děl je přímo v majetku hotelu, při této příležitosti však hotelové prostory zdobily i další zajímavé kreace od mladých a talentovaných umělců. Zajímavá akce na tomto místě zahájila tradici pořádání uměleckých výstav otevřených veřejnosti.

Během společenského večera Welcome to Almanac X Prague, s podtitulem Meet & Greet Artist, předvedla své autorské kousky čtveřice umělců.

Hosté se tak mohli seznámit třeba s prací Lucie Jindrák Skřivánkové, která je autorkou murálu při vstupu do hotelu i dalších kousků v pokojích. Nechyběly zde ani kousky od Patrika Kriššáka, jehož originály z kolekce zasvěcené korálům zdobí legendární mramorové schodiště i vybrané pokoje.

Hotelové výzdobě vtiskla osobitost rovněž tvorba Alžběty Josefy, která se ve svém díle soustředí na předmětnost a při malbě pracuje s několika vrstvami. Její díla nechybí na hotelovém schodišti a najdeme je také v pokojích Castle View suits.

Na bohatou tradici českých sklářů navazují úžasné umělecké objekty ze studia Salanský. Ucelenou kolekci 20 děl pro hotel Almanac X na zakázku vytvořili bratři Jan a Ondřej Salanských technikami kombinujícími tradičně, hutně foukané sklo s osobitým autorským přístupem. Jejich úžasnou tvorbu můžete obdivovat především v restauraci Alcron a také v hotelové lobby.

Atmosféru plnou kreativity stylově podtrhlo nezapomenutelné kulinářské umění, které vzniklo pod taktovkou Alcron restaurantu a šéfkuchařky Elišky Hromkové a jejího týmu. Připravené pokrmy i jejich aranžmá dokonale ladilo s pojetím celé akce i plant forward konceptem restaurace samotné. Ta pracuje s lokálními surovinami a představuje středoevropskou kuchyni v moderní a atraktivním hávu. Nechyběly ani speciální koktejly. V rámci večera mohli hosté ochutnat tři nové signature drinky, jejichž mixologie je inspirována historií hotelu Alcron, kde se minulost setkává se přítomností. O příjemný hudební doprovod se během akce starala DJ Zuzana Lhotská.

Zdroj a foto: http://www.almanachotels.com/praguex

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *