Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zvířata

Jak naučit kočku používat dvířka pro kočky

Naučíte-li svou kočku používat dvířka pro kočky, můžete jí poskytnout svobodu prozkoumávat venkovní okolí, kdykoliv se jí zachce. Zároveň ale i vám poskytne zabudování kočičích dvířek pohodlí, jelikož vaší kočce nebudete muset neustále otevírat a zavírat dveře. Představení dvířek pro kočky vašemu mazlíčkovi však může být zdlouhavý proces, který vyžaduje trpělivost a pozitivní posilování. V tomto článku vás provedeme základními kroky, které vám pomohou úspěšně vycvičit vaši kočku k používání kočičích dvířek.

Vyberte si správná kočičí dvířka
Než se pustíte do tréninkového procesu, ujistěte se, že jste si pořídili vhodná kočičí dvířka do dveří, která odpovídají velikosti vaší kočky a jsou vhodná pro váš domov. Doporučujeme tedy změřit výšku a šířku vaší kočky, abyste mohli vybrat dvířka odpovídající její velikosti.

Při výběru kočičích dvířek je důležité zaměřit se také na jejich kvalitu. Existuje široký sortiment průchozích dvířek pro kočky různých typů, které nabízejí rozmanité výhody pro vás a vaši kočku. Jedním z míst, kde můžete najít zajímavý sortiment vysoce kvalitních kočičích dvířek, je internetový obchod Zooroyal.cz. Tento obchod nabízí široký výběr kočičích dvířek, které splňují vysoké standardy kvality a designu.

Seznamte svou kočku s dvířky pro kočky
Při seznamování vaší kočky s dvířky pro kočky postupujte pomalu. Začněte tím, že dvířka otevřete, aby je váš kočičí kamarád mohl prozkoumat vlastním tempem. To jim pomůže seznámit se s novým prvkem v jejich prostředí.

Vyzkoušejte vizuální učení
Některé kočky se učí pozorováním a napodobováním. Zkuste tedy své kočce ukázat, jak dvířka fungují – otevřete klapku dvířek a ukažte jí, že se jedná o průchod. Vyhněte se však tomu, abyste se stali jejich stálým vrátným.

Spojte odměny s dvířky pro kočky
Pozitivní posilování je klíčem k výcviku jakéhokoliv mazlíčka a kočky nejsou výjimkou. Kdykoliv vaše kočka projeví zájem o kočičí dvířka nebo se k nim přiblíží, odměňte ji slovní pochvalou, jemným pohlazením a pamlsky. Díky spojení kočičích dvířek s pozitivními zkušenostmi bude vaše kočka více motivovaná k dalšímu prozkoumávání.

Vytvořte si pocit pohodlí
Zajistěte, aby oblast kolem kočičích dvířek byla pro vašeho mazlíčka bezpečným a pohodlným místem. Odstraňte všechny potenciální překážky v okolí, které by mohly vaši kočku odradit od přiblížení se ke dveřím. V blízkosti můžete umístit pelíšek nebo známou přikrývku, abyste vytvořili uklidňující prostředí.

Motivujte pamlsky nebo hračkami
Chcete-li svou kočku dále povzbudit, aby používala dvířka pro kočky, můžete jako návnadu použít její oblíbené hračky nebo pamlsky. Držte hračku nebo pamlsek na druhé straně kočičích dvířek a lákejte kočku, aby se přiblížila a nakonec prošla dvířky. Opět nezapomeňte na odměnu za úspěšné pokusy a pokroky.

Cvičení a trpělivost
Výcvik vaší kočky v používání kočičích dvířek může vyžadovat čas a trpělivost. Je důležité být konzistentní a pravidelně opakovat uvedené kroky. Pamatujte, že každá kočka je jedinečná a některým může trvat déle, než se přizpůsobí. Rozhodně byste se tedy měli vyhnout tomu, abyste kočku nutili nebo ji frustrovali, pokud je její pokrok pomalý. Klidný a pozitivní přístup je klíčem k úspěchu.

Foto: archiv ZooRoyal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *