Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Na prima+ míří nová dokumentární série Bez lítosti!

Už od 21. června se uživatelé platformy prima+ mohou těšit na novou dokumentární sérii Bez lítosti. Tento ojedinělý projekt přiblíží divákům, jaký je život za mřížemi, a ukáže život za mřížemi těch nejhorších, tedy na doživotí odsouzených vrahů. Jednu epizodu budou moci sledovat i diváci televize Prima, a to v sobotu 1. července po seriálu Agrometal.

V nápravných zařízeních v Česku pobývá necelých 20 tisíc lidí, 49 z nich si odpykává doživotní trest za obzvlášť závažné zločiny. Projekt Bez lítosti představí osm takových jedinců, jejichž činy se dostaly do popředí zájmu médií. V osmidílné dokumentární sérii diváci uvidí například případ Michelle Sudků – vražedkyně ze Smíchova, Juraje Kučeráka – vraha se sekerovým syndromem, Miloslava Širůčka – vraha své vlastní rodiny, a další. Epizoda, kterou odvysílá televize Prima, pak monitoruje Jaroslava Stodolu, který pochází z chudé, problémové rodiny. Jeho otec byl alkoholik. Stodola, jak říká, není moc chytrý. Vyučil se obuvníkem, ale už od mládí měl problémy s alkoholem a se zákonem. Je velkým milovníkem žen. Několikrát seděl za krádeže a výtržnosti. Pak potkal svou bývalou sousedku, Danu, a zamiloval se. Vzali se. Daně se ale nechtělo pracovat, a tak manželé Stodolovi začali přepadat a později i vraždit staré lidi v okolí svého bydliště, o kterých věděli, že mají peníze. Zabili sedm lidí.

„Jsem ráda, že se podařilo natočit pořad, který vzbuzuje opravdu velmi silné emoce. Diváci budou mít možnost nahlédnout do míst, kam se rozhodně nikdo z nás dostat nechce. Věřím, že dokumentární minisérie Bez lítosti je doslova pohltí,“ říká výrobní ředitelka skupiny Prima Lucia Kršáková.

Dokumentární minisérie Bez lítosti divákům přinese výpovědi vrahů, kriminalistů, ale ukáže i policejní záběry z místa činu a fotografie, ze kterých opravdu mrazí. „Docela důležitou věcí je to, že z vrahů opravdu nechceme dělat celebrity. Oni samozřejmě mají prostor vypovědět svoji verzi toho, co se stalo, i svého života. My jsme hledali odpověď na otázku, jak se z člověka stane vrah. Zajímalo mě, jestli jsou třeba nějaké společné prvky u těch příběhů, které jsme my měli možnost monitorovat. Ještě bych dodala, že všichni ti vězni se litovali, ale takovou tu opravdovou, upřímnou lítost nad tím, že zmařili život někoho jiného, jsem tam úplně nezažila. Za sebe musím říct, že vězeňství odvádí dobrou práci a vězni si ty tresty zaslouží,“ říká autorka projektu Martina Eretová.

Bez lítosti od 21. června na prima+ a jedna epizoda na televizi Prima 1. července hned po seriálu Agrometal.

Zdroj a foto: Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *