Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Kino FILMOVÉ NADACE promítne úspěšné české snímky

Poprvé se na 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary představí návštěvníkům Kino FILMOVÉ NADACE. Projekt připomene nejúspěšnější snímky natočené podle nadací oceněných scénářů.

„Srdečně všechny zveme v pondělí 3. července od 19 hodin do Galerie umění na Goetheho stezce, kde budeme promítat snímky Kobry a užovky a Il Boemo. Vstup mají diváci zdarma, kapacita sálu je samozřejmě omezená,“ uvedl Martin Chalupský, předseda správní rady FILMOVÉ NADACE a ředitel komunikace innogy Česká republika.

Drama Kobry a užovky režiséra Jana Prušinovského podle scénáře Jaroslava Žváčka získalo za rok 2015 šest sošek Českých lvů. Stejný počet ocenění za rok 2022 obdržela i životopisná freska Il Boemo o hudebním skladateli Josefu Myslivečkovi scenáristy a režiséra Petra Václava.

V jiný den si světovou premiéru na karlovarském filmovém festivalu odbyde stylové road movie Brutální vedro. Snímek scenáristy a režiséra Alberta Hospodářského, oceněný nadací v roce 2020, se představí jako jeden z dvanácti filmů v mezinárodní soutěžní sekci Proxima. Letošní uvedení navazuje na účast tvůrců v loňském industry programu v sekci Works in Progress karlovarského festivalu.

FILMOVÁ NADACE letos vstoupila do 18. sezony a za dobu svého trvání podpořila už 117 scenáristů a 109 projektů částkou 12,5 milionu korun. Podle vítězných scénářů bylo natočeno 18 filmů, které sklidily četné úspěchy na české i mezinárodní scéně.

Zdroj a foto: Filmová nadace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *