Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

České juniorky si na domácím mistrovství Evropy v lakrosu zahrají o zlato! V cestě stojí silná Anglie

Praha hostí od neděle 2. července juniorské mistrovství Evropy v ženském lakrosu. Vrchol šampionátu se odehraje zítra, tedy v neděli 9. července, kdy jsou na programu závěrečná utkání o medaile. Po semifinálové výhře nad reprezentací Walesu budou o zlato bojovat české reprezentantky, na které čeká silný výběr Anglie. O bronz se utkají reprezentace Švédska a právě Walesu.

Evropský šampionát do 21 let se odehrává ve sportovním areálu Pražačka na Praze 3 a účastní se ho celkem 11 týmů. Kromě domácího výběru jde o reprezentace  Anglie, Německa, Irska, Itálie, Izraele, Polska, Skotska, Španělska, Švédska a Walesu. Turnaj se  kvůli pandemii covid-19 koná poprvé od roku 2018, kdy ho hostilo Polsko a vítězkami se staly hráčky Anglie, které ve finále porazily český lakrosový tým.

Evropské finále tak bude mít po více než čtyřech letech stejné složení, jakkoliv oba týmy se samozřejmě od té doby proměnily. Češky si ale proti Angličankám už na letošním turnaji zahrály, když na sebe narazily ve skupině hned v úvodu šampionátu. Českému týmu v tomto duelu utekl začátek, když po první čtvrtině prohrával už 1:6. Domácí reprezentantky pak postupně dokázaly hru vyrovnat, prohře 7:14 už ale nezabránily.

Po nevydařeném začátku turnaje ovšem česká reprezentace najela na vítěznou vlnu. V druhém utkání ve skupině porazila Wales v poměru 8:7, ve čtvrtfinále jednoznačně vyřadila Německo po výhře 7:3 a v pátečním semifinále znovu zvítězila nad výběrem Walesu, tentokrát dominantním výkonem, pevnou obranou a závěrečným skóre 10:5.

Angličanky se do finále mistrovství Evropy dostaly po čtyřech jasných výhrách, nejvíc jim vzdorovaly právě Češky hned v prvním utkání. Svoji dominanci pak hráčky Anglie potvrdily v pátek večer, když v semifinále smetly Švédky vysoko 17:5.

“Finálové utkání nabídne kvalitní lakrosovou podívanou. Čekáme na Pražačce hodně fanoušků a skvělou atmosféru, holky si ji zaslouží a určitě můžou vyhrát,” komentuje očekávané finále Barbara Bažantová, hlavní organizátorka turnaje a asistentka trenéra českého týmu.

Česká reprezentace si postupem do finále splnila předturnajové ambice, o kterých nahlas mluvily hráčky, ale také hlavní trenér Adam Ondráček. Ten před šampionátem kromě finálových cílů správně odhadl také možnou výhodu svého týmu: “Naše holky hrají dospělé soutěže včetně duelů za seniorskou reprezentaci. Některé byly loni na mistrovství světa.”

Zkušenosti se na hřišti opravdu projevily a český lakros se může těšit na další velké finále. To se odehraje v neděli 9. července od 14:00 v areálu Pražačka na Praze 3. O tři hodiny dříve, tedy od 11:00 se o bronz utkají týmy Walesu a Švédska.

Foto: Ladislav Adámek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *