Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zvířata

Mezidruhoví pěstouni v Zoo Praha

Ve výběhu plameňáků kubánských v dolní části Zoo Praha mohou návštěvníci v těchto dnech pozorovat pár pozoruhodných pěstounů. Zkušená dvojice plameňáků kubánských se ujala mláděte jiného druhu – plameňáka růžového.

„Původním rodičům bylo vajíčko odebráno, abychom měli větší jistotu vylíhnutí. To je častá praxe, jelikož by snůška mohla být ohrožena hašteřením dospělců nebo nyní i při vysokých teplotách či naopak přívalových bouřkách,“ vysvětluje rozhodnutí kurátor ptáků Antonín Vaidl. „Po vylíhnutí mláděte před dvěma týdny jsme ho podložili pod spolehlivější pár, avšak zajímavé může být, že jiného druhu plameňáků – plameňáků kubánských. Jsou osvědčení a navíc procházeli inkubačním obdobím, takže se náhradního mláděte ihned ujali,“ doplňuje.

Oblíbené plameňáky naleznete v Zoo Praha na dvou místech ve třech druzích. V expozici Vodní světy a opičí ostrovy obývají plameňáci kubánští a chilští expozici vedle tapírů čabrakových, plameňáci růžoví jsou k vidění na opačné straně expozičního celku poblíž gibonů stříbrných.

O mládě plameňáka růžového se pěstounský pár plameňáků kubánských vzorně stará – střídavě o něj pečují oba rodiče.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *