Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Silnější než včera Tomáše Kača: inspirace, naděje a překonávání předsudků

Měsíc před děkovným koncertem virtuózního pianisty a skladatele Tomáše Kača, odtajňují pořadatelé další detaily tohoto večera. Koncert, který nese název „Silnější než včera,” proběhne 25. 9. 2023 v 19 hodin v Jízdárně Pražského hradu. Posluchačům slibuje premiérové uvedení nových skladeb tohoto výrazného muzikanta. Rezonovat budou též myšlenky podporující otevřenou společnost nezatíženou předsudky, osobní vytrvalost a překonávání překážek. Tomáš Kačo, jenž vystoupal z novojičínského bytu velké romské rodiny až na světová hudební pódia, zavítá do Prahy s cílem poděkovat všem, kteří mu na jeho pozoruhodné cestě za vzděláním poskytli důvěru a podporu. Koncert se koná pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla a první dámy Evy Pavlové.

Ve svém novém programu Tomáš Kačo přizval houslového virtuosa Jiří Vodičku, koncertního mistra České filharmonie, se kterým představí osobní poctu starým mistrům „Bach, Sarasate Tribute“. Toto dílko vzdávající hold starým mistrům a Jiřího virtuozitě Tomáš napsal příteli na míru a promítl do něj svůj hravý pozitivní rukopis. „Zahrát si s Tomášem je pro mě hudebně vždycky svěží vítr do plachet a výprava do neprobádaných vod. Mám rád kvalitní crossovery a projekty s lidmi, kteří svému řemeslu rozumí. Tomáš Kačo pro mě je zárukou profesionality, silných emocí, a především čisté radosti z hudby a společného hraní,“ říká houslový virtuos Jiří Vodička.

Druhým hudebním hostem bude mladá talentovaná zpěvačka Natálie Kuchárová, čerstvá absolventka Konzervatoře Jaroslava Ježka. „Tomáše Kača jsem zaregistrovala už jako malé dítě, kdy jsem ho slyšela doprovázet Aničku Oláhovou s písní Khangeri. Tehdy mi bylo asi 12 let a oslovil mě především tím, s jakým citem dokázal hrát. Od té doby byl můj sen si s ním zazpívat. Proto mě neskutečně potěšilo, když mě oslovil s tím, že by byl rád, kdybych se stala jedním z hostů na tomto koncertu. Je pro mě obrovská čest, že s Tomášem Kačem budu sdílet jedno pódium, a proto tuto naši, první a doufám, že ne poslední, spolupráci beru velmi zodpovědně,“ dodává Natálie.

Tomáš Kačo nepřichází jen s hudebním uměním, ale také s poselstvím. Věří, že hudba může být hlasem, který se postaví proti předsudkům a pomůže zlepšit podmínky těch, kteří začínají z nelehkých startovních podmínek. Vítá proto aktivity neziskových organizací, které se v tomto směru angažují jako Člověk v tísni či Nadace Albatros, která je též partnerem večera. „Místo konání koncertu Tomáše Kača v Jízdárně Pražského hradu chápu jako symbol jeho dynamického života. Nestát na místě, pohybovat se vpřed a vždy o trochu lépe. Tomáš Kačo od té doby, co jsem ho poznala, byl stále v soustředěném pohybu na své cestě za vzděláním. Vytrvalost, nadání a píle. Cílem nebyl úspěch, ale naplnění vlastního snu. Není náhodou, že z Nového Jičína přes Ostravu, pražskou Hudební a taneční fakultu AMU pokračoval za oceánem na bostonské Berklee College of Music. Svou cestu by nemohl uskutečnit bez materiální pomoci. Vážím si důvěry řady osobností a nadací, které ho podpořily. Na Tomášovo studium na Berklee College of Music zásadně přispěli The Kellner Family Foundation, Bakala Foundation či Karel Janeček.říká profesorka HAMU Noemi Zárubová – Pfeffermannová, která stála za podporou, kterou se Tomášovi na zahraniční studia podařilo získat.

Cestu Tomáše Kača ocení v Den české státnosti 28. 9. 2023 Miloš Vystrčil, který mu udělí Stříbrnou medaili předsedy Senátu.

Vstupenky na koncert jsou dostupné na oficiální webové stránce Tomáše Kača: www.tomaskaco.com/.

Zdroj a foto: Tomáš Kačo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *