Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Kvalitní ajťáci už nejsou. Dvě české firmy vědí, co s tím

Jsou to pozice, kde si člověk může vydělat statisíce měsíčně, přesto zůstávají neobsazené. Společnosti Petyovský & Partners a Nymble mají řešení – pro cizince co nejvíce zjednodušit celý průběh relokace a pracovní imigrace.

Připravit jim vše jako na talíři – to je cílem dvou úspěšných českých společností, které pomáhají zahraničním, ale i českým firmám s hledáním a najímáním vysoce kvalifikovaných pracovníků především v oblasti IT.

Podle statistik má v Česku 66 procent firem potíže s obsazováním pracovních pozic. Nejhůř se hledají IT specialisti. Aktuálně v Česku chybí zhruba 20 tisíc ajťáků. Ještě větší problém začíná být pro velkou technologickou firmu nebo startup najít seniorního IT specialistu.

A právě proto se dvě české firmy rozhodly pro spolupráci a podepsaly memorandum, které si klade za cíl tento zdlouhavý proces pro společnosti hledající pracovníky v zahraničí zjednodušit.

Peníze nehrají hlavní roli…
Už dávno totiž nehraje zásadní roli samotná výplata, ale vše kolem – hladký průběh celého procesu od nalezení vhodného kandidáta po jeho usazení v nové zemi a vyřízení všech byrokratických formalit. Což je zrovna v Česku stále běh na dlouhou trať, i když se situace postupně lepší.

„Pokud má firma globální ambice, dříve nebo později se musí dívat i mimo Českou republiku. A hlavně u seniornějších kandidátů bývá mnohem důležitější nejen mzda a atraktivita samotné pozice, ale i jak dobře je podchycený samotný průběh imigrace a relokace,“ říká Miroslav Vaško ze společnosti Nymble.

Unikátní řešení z dílny českých expertů
Aktuální kroky Petyovský & Partners a Nymble ocení hlavně nadnárodní korporace a startupy (jak české, tak zahraniční), které v Česku zakládají například výzkumná a vývojová centra. Pro ty experti z Petyovský & Partners zajišťují vše, co se týká imigrace, relokace a zdanění zahraničních pracovníků. To je ale jen část práce. Ještě předtím je potřeba toho konkrétního člověka najít.

„My začínáme pracovat až ve chvíli, kdy si klient svého nového zaměstnance našel. Díky partnerství s Nymble dokážeme klientům nabídnout na trhu unikátní řešení – od náboru, přes vyřízení potřebných pracovních a pobytových povolení, zajištění bydlení, vyřešení otázek mezinárodního zdanění až po pomoc se získáním občanství. To tu nikdo kromě nás neumí,“ vysvětluje spolupráci Mirek Mejtský ze společnosti Petyovský & Partners.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *