Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Špičkový kolagen z českých laboratoří

České laboratoře představují vysoce účinné kolagenní peptidy pod značkou Neobotanics. Doplněk stavy v sobě kloubí ty nejmodernější poznatky a technologie přípravy kolagenu spolu se 17ti dalšími, speciálně vybranými přírodními extrakty a vitamíny. Tato synergie zaručuje maximální vstřebatelnost a účinek přípravku.

NEOBOTANICS PREMIUM MARINE COLLAGEN + 17 ESSENCES
– vysoce účinný doplněk stravy, který přináší přírodní podporu pro zdraví kůže, vlasů, nehtů, kloubů a kostí. Použité mořské kolagenní nízkomolekulární peptidy NATICOL, vyráběné ve Francii udržitelně v souladu s principy cirkulární ekonomiky výlučně ze zdrojů v EU, posilují elasticitu a hydrataci kůže, pevnost vlasů a nehtů a zdraví kostí a kloubů.

Produkt spojuje 17 přírodních látek, které podporují a zvyšují účinky kolagenu. Tyto esence obsahují lipozomální vitamin C vyráběný společností BIOCENLaboratories, technologií vyvinutou v českém grantovém výzkumu, dále pak kyselinu hyaluronovou, MSM, vitaminy skupiny B, zinek a antioxidanty a flavonoidy z bylin, které v komplexu pomáhají maximalizovat výhody kolagenu a podporují celkové zdraví.

NEOBOTANICS PREMIUM MARINE COLLAGEN vynikající chuť bez nepříjemného rybího zápachu. Prášek se snadno a velmi rychle rozpouští ve vodě, mléce, džusu nebo jakémkoliv jiném nápoji bez tvorby hrudek, což zajišťuje snadné a pohodlné použití.

Kolagenní peptidy použité v přípravku NEOBOTANICS se vyrábí v Evropě z vysoce kvalitních surovin postupem enzymatické hydrolýzy. Díky vysoce hydrolyzované formě jsou kolagenní peptidy, včetně dipeptidů a tripeptidů, vysoce absorbovatelné a tělo je může opravdu efektivně využít. Jsou získávány z udržitelných zdrojů a produkt prochází přísnými kontrolami kvality, aby byla zajištěna jejich bezpečnost a účinnost.

To vše činí NEOBOTANICS PREMIUM MARINE COLLAGEN + 17 ESSENCES příjemným a snadno stravitelným doplňkem stravy. Doporučená cena 1 150 Kč/214 g (31 dávek)

Kolagen je bílkovina tvořící hlavní strukturu naší kůže, vlasů, nehtů, kostí, šlach a chrupavek. Jak stárneme, naše tělo přirozeně snižuje produkci kolagenu, což vede k postupnému zhoršení zdraví kůže, kostí a kloubů. Nízkomolekulární kolagenní peptidy jsou forma kolagenu, která byla enzymaticky zpracována, aby se snížila její molekulová hmotnost a zvýšila biologická dostupnost. Tyto peptidy jsou efektivněji absorbovány v těle a mají schopnost stimulovat přirozenou tvorbu kolagenu v organismu. Nízkomolekulární kolagenní peptidy mohou stimulovat buňky (fibroblasty) v naší kůži a jiných kolagenem bohatých tkáních k větší produkci vlastního kolagenu. Tyto peptidy také pomáhajíaktivovat tělo k regeneraci a opravě poškozených kolagenových struktur. Stimulují nejen produkci nového kolagenu, ale také další důležité makromolekuly v extracelulární matrix, jako je elastin a hyaluronan, které jsou klíčové pro udržení pružnosti a hydratace kůže. Kromě toho nízkomolekulární kolagenní peptidy mohou pomoci upravit imunitní odpověď organismu, což může snížit zánět a podporovat celkové zdraví kůže a kloubů. Výsledkem je, že pravidelné užívání nízkomolekulárních kolagenních peptidů může přispět k zlepšení vzhledu kůže, zdraví vlasů a nehtů, pevnosti kostí a pružnosti kloubů, tím, že podporuje tělo v jeho přirozené tvorbě kolagenu.

Klíčovou roli v biosyntéze kolagenu v organismu hraje vitamin C. Studie z roku 2020 publikovaná v TheAmericanJournalofClinicalNutrition (Chambial et al., 2020) uvádí, že vitamin C nejenže podporuje tvorbu kolagenu, ale také stimuluje vznik nových fibroblastů, buněk zodpovědných za produkci kolagenu. V těle tak vzniká více buněk, které produkují více kolagenu. Z toho důvodu obsahuje NEOBOTANICS PREMIUM MARINE COLLAGEN + 17 ESSENCES vedle dalších látek i vitamin C, a to v lipozomální, organismem nejlépe využitelné formě“, vysvětluje Doc. Ing. Petr Kaštánek, PhD., vědec, ředitel a zakladatel výzkumné laboratoře EcoFuelLaboratories a společnosti BiocenLaboratories, která vyrábí produkty pod značkou Neobotanics.

Při suplementaci kolagenem je obecně doporučované dávkování v minimálním množství od 2,5 g kolagenních peptidů denně, přičemž některé studie ukazují účinky již při nižších dávkách. Je důležité si uvědomit, že účinky a optimální dávkování mohou záviset na individuálních faktorech, jako je věk, zdravotní stav, životní styl a cíle suplementace.

Pozitivní účinky na pokožku a klouby mohou být viditelné již po 4-8 týdnech pravidelného užívání, zatímco jiné účinky, jako je podpora zdraví kostí, mohou vyžadovat delší dobu suplementace. Je důležité pokračovat v suplementaci po dobu několika měsíců, aby se dosáhlo optimálních výsledků, protože kolagen je pomalu regenerující se tkáň.

NEOBOTANICS PREMIUM MARINE COLLAGEN + 17 ESSENCES – složení podrobněji
Doplněk stravy na bázi patentovaných mořských kolagenních peptidů NATICOLTM, NeoLipoTMC – lipozomálního vitaminu C, MSM, kyseliny hyaluronové, 5 rostlinných extraktů, 8 vitaminů skupiny B a zinku.

Kyselina hyaluronová je mukopolysacharid, který se přirozeně vyskytuje v těle, a je klíčovým komponentem pro hydrataci kůže a kloubů. Ve spojení s kolagenem může pomoci zvýšit hydrataci pokožky a zlepšit její texturu a vzhled. Kyselina hyaluronová také může pomoci zvlhčit klouby a snížit nepohodlí spojené s osteoartritidou.

Methylsulfonylmetan (MSM) je organická síra, která se přirozeně vyskytuje v některých rostlinách. MSM může podporovat zdraví kloubů tím, že snižuje zánět a bolest. Může také pomoci zlepšit kvalitu a růst vlasů a nehtů. Některé výzkumy naznačují, že MSM může podporovat tvorbu kolagenu a keratinu, dvou hlavních proteinů nezbytných pro zdraví kůže, vlasů a nehtů.

Přeslička podporuje normální stav kloubů a napomáhá udržet normální stav pokožky, vlasů a nehtů. Bambus podporuje normální stav kostí a kloubů. Šípková růže je antioxidant a kopřiva přispívá k normálnímu stavu kloubů.

Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kůže a chrupavek.

Biotin přispívá k udržení normálního stavu pokožky a vlasů

Zinek přispívá k udržení normálního stavu pokožky, napomáhá normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Doc. Ing. Petr Kaštánek, PhD.
Český vědec, ředitel a zakladatel výzkumné laboratoře EcoFuelLaboratories, která se specializuje na celý řetězec výzkumu a využití přírodních bioaktivních látek a zakladatel BIOCEN Laboratories, českého výrobce inovativní kosmetiky a doplňků stravy. Přednáší na VŠCHT Praha a je ředitelem centra BIORAF – Centrum kompetence pro výzkum biorafinací. Jeho výzkumná činnost zahrnuje oblast bioreaktorů, biotechnologických způsobů kultivace a využití mikroorganismů a léčivých rostlin, izolace přírodních bioaktivních látek a přípravu finálních preparátů na jejich bázi. V rámci jím řízených výzkumných projektů jsou mj. vyvíjeny nové léčivé přípravky na bázi účinných látek z konopí pro léčbu zánětů, poranění pokožky a chirurgických ran ve formě inovativních nanočástic nebo nové účinné látky do kosmetiky. Držitel řady patentů (nejnovější byl představen na EXPO Dubaj v rámci českého pavilonu)a ocenění, např. Vizionář 2016.

Neobotanics®
Značka NEOBOTANICS® vznikla na základě vědeckého výzkumu přírodních bioaktivních látek, pod vedením Doc. Ing. Petra Kaštánka, PhD., ve spolupráci s významnými českými vědeckými institucemi (Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, centrum kompetence BIORAF). Produkty NEOBOTANICS® jsou testovány z hlediska kvality a čistoty surovin, obsahu účinných látek a spojují v sobě to nejlepší z vědy i přírody pro opravdu účinné preparáty dermatokosmetiky a doplňků stravy.

Zdroj a foto: Neobotanics

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *