Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Tlakoměr, který ohlídá srdce i mozek

V lékárnách a eshopech je dnes velký výběr digitálních přístrojů (tlakoměrů) pro měření tlaku doma. Aby však byly naměřené hodnoty pro lékaře věrohodné, měl by být tlakoměr klinicky ověřen. To znamená, že jeho přesnost byla porovnána s manuální metodou, používanou lékaři. Zároveň je dobré, když má tonometr i další užitečné vlastnosti, které podporují prevenci a chrání zdraví, např. před mozkovou mrtvicí.

Při výběru tlakoměru pro domácí měření je ideální poradit se s odborníkem, ať už s lékařem, sestrou, lékárníkem nebo obchodníkem se zdravotnickou technikou. Důležitým parametrem při koupi je správná velikost manžety a klinická validace. Doporučit tak můžeme tlakoměr OMRON M6Comfort s AFib, který je jednak vybaven unikátní Intelli manžetou, snímající tlak po celém obvodu paže, jednak užitečnou vlastností – detekcí fibrilace síní AFib. Detekce atriální fibrilace je přitom spolehlivá již v raných stádiích tohoto vážného onemocnění srdce. Včasnou diagnózou a prevencí tak můžete předejít vážným ohrožením života, jakým je mozková mrtvice nebo rovněž nebezpečný vysoký tlak.

Mezi další vlastnosti tlakoměru OMRON M6 Comfort s AFib patří např. ukazatel správného utažení manžety s barevným rozlišením a dále vyhodnocení ranní hypertenze. Bylo zjištěno, že zvýšený výskyt infarktu, náhlé srdeční smrti a ischemické nebo krvácivé mozkové příhody je nejčastější v ranních a dopoledních hodinách.

Pořídíte jej za doporučenou cenu 2 299,- např. na www.alza.cz

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *