Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

KENZO X LEVI’S® NIGO – kapsulová kolekce pro ženy a muže

KENZO X LEVI’S®: autentická džínová móda, která spojuje tradiční prvky Východu a Západu spolu s dostupnými inovacemi. KENZO a Levi’s® představí svoji novou kapsulovou kolekci 4. října 2023 a jde o první kolaboraci, kterou si u KENZO střihne Nigo.

Kolekce spojuje kulturní dědictví pařížsko-japonské módní značky a americké oděvní společnosti. Tato kolekce se zaměřuje na džínové oblečení pro ženy a muže a ilustruje trvalou vzájemnost a vliv mezi historickým japonským šitím a klasickým americkým pracovním oblečením, které je stěžejní pro uměleckého ředitele KENZO. Kapsulová kolekce bude k dispozici v buticích KENZO po celém světě, ve vybraných obchodech Levi’s® a partnerských obchodech KENZO a na webových stránkách KENZO.com a Levi.com.

Kolekce obsahuje přibližně dvacet kusů oblečení a doplňků, které jsou většinou vyrobeny z prémiového japonského džínového materiálu od firmy Kaihara, což je džínový materiál, který Nigo považuje za plně funkční. Právě funkčnost je klíčovým prvkem jeho přístupu k tvorbě pro KENZO. Jako nadšený sběratel historického oblečení má Nigo v Japonsku rozsáhlý katalog amerických džínových kousků, včetně původního pracovního oblečení Levi Strauss & Co. určeného pro kovboje a horníky. Jeho vášeň pro džínové oblečení a jeho místo v dějinách módy se odráží v dědictví Kena Takady, kterého inspirovaly snadnost a demokratický duch džínů. To vedlo k založení linky KENZO JEANS v roce 1986. Tyto motivace a inspirace společně tvoří ducha kolekce, která vznikla z dialogu mezi americkým stylem, japonskou konstrukcí a DNA značky Kena Takady. Dohromady tak vzniklo spojení mezi KENZO a Levi’s®.

Filozofie setkání Východu a Západu, která je srdcem spolupráce KENZO x Levi’s® a je zachycena i v kampani, která vznikla v Kyotu. Nigo pozval japonskou filmařku Umi Ishiharovou, která ve své práci kombinuje dokumentární a fikční prvky, zachycující kolekci v kinematografických obrazových záběrech natočených ve dvou tradičních horách v Kyotu. Místa slouží také jako pozadí pro sérii statických fotografií od mongolské fotografky Ryu Ikou. Fotky zachycují jedinečným pohledem každodennost a díky nim vynikne charisma herců, kteří v kampani vystupují – Abas Abdirazaq, Hayato, Masato Eun, Peipei, Sen Ping a Shun.

Motivy
Kousky z kolekce KENZO x Levi’s® jsou společně označené logem, které spojuje klasickou ikonografii Levi Strauss & Co. “dvou koní” s logem KENZO. Kovové knoflíky Levi’s® jsou zdobeny znakem KENZO – květinou Boke, zatímco zadní kapsy mají ikonický Levi’s® obloučkový steh. Vyšívané logo KENZO se objevuje nad kapsami jako odkaz na řetízkový steh, kterým se vyznačovaly uniformy továrních dělníků na počátku 20. století. Oblečení v této kolekci je zdobeno dvěma motivy: tiskem Sashiko, který imituje tradiční japonskou stehovou techniku, a archivním květinovým potiskem obnoveným z KENZO JEANS.

Svrchní oděvy
Kolekce zahrnuje unisexové kousky, mezi kterými najdeme džínovou bundu s odnímatelným límcem ze syntetické kožešiny, džínovou bundu s westernovými třásněmi z džínového pletiva, obě inspirované archivními kousky KENZO JUNGLE z 80. let. Levi’s® Type II Trucker Jacket z roku 1967,  v červeném saténovém provedení s vyšívaným květinovým vzorem Boke a westernovými detaily, nebo také také v retro džínovém provedení, které bylo ručně upravené v Japonsku, tak aby design vypadal, tak jako nošené vintage kousky. Džínové saka jsou inspirovaná ikonickým džínovým smokingem Binga Crosbyho kombinují vyšší krejčovství s džínovými bundami a zahrnují pánskou bundu zdobenou motivem Sashiko, který připomíná trojrozměrný optický klam  a dámskou bundu v nově oživeném květinovém potisku KENZO JEANS.

Topy, šaty a džíny
Unisexová džínová košile je zdobena řetízkovým stehem a zdobeného kraje kapsy, zatímco tričko v pro KENZO typické červené, nebo krémově bílé barvě nese vzpomínku na klasickou kapsu košil Levi’s®. Knoflíkové šaty bez rukávů inspirované kousky od Kenza Takady z osmdesátých let lze nosit samostatně, nebo vrstvit a jsou k dispozici v tmavě modré džínovině, nebo v květinovém potisku KENZO JEANS. Džínové overaly jsou inspirované původním Levi’s® střihem jsou k dostání v tmavé indigové barvě a poté zdobené motivem Sashiko, který připomíná trojrozměrný optický klam. Unisexové džíny Levi’s® 501® jsou navrženy v retro džínovém provedení které byla ručně upravené v Japonsku, tak aby design vypadal, tak jako nošené vintage kousky, a dalším dalším provedení v tmavé indigové barvě s koženými a džínovými šlemi odkazující na původní džíny Levi’s® 501® z roku 1933.

Doplňky
Denimová kravata dotahuje snoubení mezi pracovním a formálním oděvem, které se prolíná celou kolekcí. Zatímco denimové pouzdro na karty staví do popředí KENZO řetízkový steh. Jako pocta spojení východu se západem v této kolekci umělecký design na červené westernové bandaně integruje ikonografii Levi’s® s tou od módního domu KENZO.

Kapsulová kolekce KENZO x Levi’s® podzim 2023 pro ženy a muže bude dostupná od 4. října 2023 na prodejnách KENZO, na KENZO.COM, ve vybraných prodejnách Levi’s®, na Levi.com a v aplikaci Levi’s®.

Zdroj a foto: levi.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *