Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

🎄 Vánoce

Nalaďte se na melodii Vánoc s novou kolekcí Renáty Fučíkové

Cinkot tramvají, hukot vánočních trhů nebo zpěv koled na náměstí. Tak vypadají letošní Vánoce v podání nové kolekce Rosenthal Hutschenreuther z dílny přední české umělkyně, ilustrátorky a spisovatelky Renáty Fučíkové. Ta již šestým rokem nechává světové kolekci porcelánu Rosenthal vtisknout tradiční podobu českých Vánoc…

Aktuální vánoční kolekce přední německé porcelánky Rosenthal Hutschenreuther s autorským designem české ilustrátorky Renáty Fučíkové nese název Christmas Sounds. Talíře, šálky, hrnky či dekorace zdobí motivy městského života o Vánocích, které na prémiovém porcelánu nechávají vyniknout kouzelnou symfonii Vánoc.

Letošní edici jsme pojmenovali Christmas Sounds, takže v ní uslyšíte koledy na náměstí, houkání vlaků a cinkání tramvají. K Vánocům patří i přemisťování lidí, kteří jedou navštívit rodinu a přátele. A pod velkými stromky vyhrávají a zpívají dětské sbory. Nad tím vším létají rackové a těší se na zbytky nedojedeného cukroví. V parcích hledají holubi něco k snědku a pod shrabaným listím vyspávají ježci. A na to všechno se sype první sníh, který patří k adventu i Vánocům,“ líčí obrazy na porcelánu jejich autorka Renáta Fučíková, která však svátky klidu a pohody tráví zásadně na chatě:

Ve městě bývají krásné koncerty, výstavy, těší mě dát si v dobré kavárně vaječný koňak a třeba jen koukat z okna. Pravé Vánoce, těch dvanáct dnů mezi Štědrým dnem a Třemi králi, jsem ráda na chalupě. Ve tmě a tichu, s ohněm v kamnech. S procházkami zimním lesem, někdy mokrým, jindy zasněženým,“ doplňuje.

Letošní série s retro nádechem je zasazena do meziválečného období. Inspirací Renátě Fučíkové bylo hned několik metropolí – od stověžaté Prahy, Plzně, Brna až po Mnichov. Přestože se proměnila barevnost kolekce, na které nyní přibyla zelená, ilustrace dětí a zvířat z nádobí nezmizely. Naopak. Děti jsou na svátečních talířích, miskách i ozdobách ve tvaru hvězdy zobrazené, jak zpívají koledy, hrají na housle nebo si užívají společně strávený čas na náměstích za zvuku adventního koncertu.

Českou ilustrátorku si přitom Rosenthal vybral již před několika lety z umělců z celého světa. Brzy nato se pak stal z jejích vánočních návrhů globální bestseller, prodávající se nejen v Evropě, ale i v Číně, Kolumbii nebo třeba Dubaji. Její kouzlo Vánoc si zamilovali i Češi, kteří se v něm vracejí do svých dětských let. V exkluzivním zastoupení prodává kolekci Rosenthal Hutschenreuther česká značka Potten & Pannen – Staněk, která má v nabídce kromě porcelánového servisu také vánoční ozdoby nebo dózy na cukroví a další dekorace.

Zdroj a foto: Potten & Pannen – Staněk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *