Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

FLOWER TALKS – “když květiny promluví“

Pozvánka na vernisáž malířky Renaty Kolečkářové s příznačným názvem FLOWER TALKS – když květiny promluví a začnou vyprávět.

Představujeme Renatu
Vizuální umělkyni, malířku, která čerpá ze svého života, zážitků, experimentuje s myslí i tělem – butoh dance, dialogické jednání, dech. Její velkou láskou je modelování z hlíny, kdy se zpřesňuje vnímání tvaru, čímž se i obrazy pak stávají plastičtější. Sází, pěstuje své růže a pivoňky, miluje přírodu, moře, lesy, ptáky, svobodnou divokou přírodu i zahradu.

Říká o své tvorbě
Většina mých současných obrazů vzniká v klidu mého ateliéru v zahradě. Skrz květiny se dotýkám různých témat, která mě vtahují, a chci je pochopit nebo jen navnímat. Zajímá mě vztah individuality – objektu a okolí, míra vzájemné interakce a oddělenosti, příběh – zázrak života, vůle žít, krása a pomíjivost, zrození a zánik tvaru, transformace formy v čase, vnímání okamžiku. Obrazy právě svou povahou nabízí určité zastavení. A to mě baví.

Skrz květiny mohu všechny tyto střípky vyprávět s nádechem podobnosti s životem člověka – ženy, jak ho prožívám a vnímám já.

Co na výstavě uvidíte?
Na výstavě budou obrazy z kolekce FLOWER SPACES včetně úplně nových děl.

Vernisáž: 1.listopadu od 18:00, Art-n-Coffee

Foto: archiv R. Kolečkářové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *