Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

🎄 Vánoce

Nebeská korespondence: DIY schránka na dopisy pro Ježíška

Kam vložit dopisy s vánočními přáními, aby je Ježíšek spolehlivě našel? Přece do speciální schránky! Navíc vám jistě bude připočteno k dobru, když ji společně s dětmi vlastnoručně vyrobíte a pěkně ozdobíte. Štědrovečerní nadílka díky tomu získá nový rozměr.

Co budete potřebovat
Dopisní schránku vyrobíte snadno z dárkové bedýnky na dvě lahve vína. Seženete ji ve vinotéce nebo na internetu. Má vysouvací zadní stranu a poutko, za níž schránku můžete pohodlně zavěsit. Dále si připravte rukavice, akuvrtačku se speciálním nástavcem zvaným sukovník (14 mm), metr, odlamovací nůž, tužku, tenký malířský štětec, plochý štětec (vel. 2″) a Primalex Vrchní barvu natónovanou do červeného (PPG1187-7) a bílého (PPG1001-1) odstínu.

Vyřízněte otvor na dopisy
Nejprve vyjměte vnitřní příčku, která od sebe měla původně oddělovat lahve, a bedýnku položte zadní stranou na pracovní desku. Zhruba v jedné třetině její delší strany si tužkou, asi 4 cm od obou okrajů, vyznačte křížek. V těchto místech pomocí sukovníku vyvrtejte otvory. Mezi nimi pak s použitím pravítka nebo metru zakreslete čáru, která vám bude označovat řez. Odlamovacím nožem následně vyřízněte otvor na vhazování dopisů. Jeho hrany zahlaďte brusnou houbou.

Schránku natřete vrchní barvou
Takto připravenou poštovní schránku natřete pololesklou Primalex Vrchní barvou, aby ji adresát neměl šanci přehlédnout. Nátěr si můžete nechat natónovat do tradiční červené nebo dalších, až 20 000 odstínů. Barvu nejprve pečlivě promíchejte a bedýnku natřete plochým štětcem ze všech stran ve 2 vrstvách.

NÁŠ TIP: Syntetická Primalex Vrchní barva je určena na dřevo a kov ve venkovním i vnitřním prostředí. Povrchy ochrání před nepříznivými vnějšími vlivy včetně UV záření. K dostání je v lesklém, matném i pololesklém provedení.

Závěrečné dozdobení
Až obě vrstvy nátěru zcela zaschnou, ozdobte schránku zvoleným motivem. Namalujte třeba poštovní obálku, vánoční kometu, vločky nebo označte adresáta – „Ježíškovi“. Vzor si nejprve tužkou načrtněte. Poté ho pečlivě obtáhněte pomocí tenkého štětce a bílé vrchní barvy.

Hotovou poštovní schránku můžete zavěsit na dveře, okno nebo plot vašeho domu. Nebo se dohodněte se svými sousedy a umístěte ji na veřejné místo, aby se v ní nashromáždila dětská přání z celé vaší čtvrti či obce. A až vám děti odrostou, můžete schránku darovat třeba mateřské škole.

Zdroj a foto: Primalex 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *