Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Kapela Pilot zve na cestu po Evropě

Skupina Pilot vydala svůj třetí singl DOMA z chystaného debutového alba HAPPY END, na kterém se podílí také textař Jenda Vávra a hudební producenti Jan Steinsdörfer (Chinaski) a Filip Vlček (John Wolfhooker). Videoklip natočený na mobil diváky vnese do slunečních dní na cesty po Evropě a desítky krásných míst. Novinka vychází u RedHead Records a už nyní je k dispozici na všech streamovacích platformách i kanále YouTube.

Píseň vznikla za jednu hodinu.  Členové kapely se rozhodli trochu zaexperimentovat a vyzkoušet si nový formát tvorby. Určili si časový úsek – pouze jednu hodinu, za kterou každý musel vytvořit svou část. „Chtěli jsme si vyzkoušet nový způsob skládání. Dali jsme si tedy hodinový časový limit, já jsem psal text a melodii, bubeník Mates produkoval u počítače a klávesák Honza si hrál s harmoniemi a formou. Po hodině jsme si museli ukázat výsledky. Předem jsem se omlouval klukům, že to asi není moc dobrý, ale že nic jiného nemám. Jakmile jsem dozpíval, kluci se rozzářili a řekli, že to je zatím nejlepší refrén, který v materiálu na desku máme,“ komentuje vznik frontman Daniel Hrdlička.

Text DOMA vyjadřuje, že pro lásku není důležité, kde spolu dva tráví čas, zda u moře, v nevábném hostelu u dálnice nebo třeba ve stanu. Rozhodující je pouze to, že jsou spolu. Kromě již zmíněných spoluautorů Jendy Vávry a Jana Steinsdörfera se na singlu podílel Tim Debney z Londýna (Mumford & Sons, Aurora, The Vamps nebo The Bastille), který měl na starosti mastering.

Videoklip vznikl jako časosběr z třídenního tripu po Evropě. V klipu se prolínají záběry z desítek zajímavých míst, ale také přímo z bytu zpěváka Dana nebo ze studia kapely. Spojovacím prvkem všech prostředí je právě Dan, který videem natočeným na mobil provází.

Foto: archiv kapely

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *