Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Otevřené okno? Automatická stopka pro radiátor!

Zastavit se při otevřeném oknu a poté se opět spustit… Schopnosti současných bytových a koupelnových radiátorů sahají daleko za naše představy o individuálním denním či týdenním programu!

„Moderní elektrické radiátory svými inteligentními funkcemi mnohé překvapí – dokážou například detekovat otevřené okno,“ informuje Ing. Miroslav Váša, odborník na designové radiátory Zehnder, a princip této funkce vysvětluje: „Vnější teplotní čidlo snímá změny teploty, na které reaguje integrovaný termostat. Pokud je v místnosti delší dobu otevřené okno, ovládací jednotka radiátor automaticky vypne. Po jeho uzavření se radiátor opět spustí a vrátí do předchozího nastaveného režimu.“

Výsledkem je samozřejmě nižší spotřeba energií a v důsledku toho i menší dopad na životní prostředí. Mezi radiátory s touto schopností patří například Zehnder Aura – ten interiéru zajišťuje úsporné a bezpečně elektrické vytápění splňující požadavky normy EcoDesign, přičemž funkce detekování otevřeného okna je právě jedním z nich.

Zdroj a foto: www.zehnder.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *