Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Aristokratka ve varu představuje trailer

Komedie Jiřího Vejdělka Poslední aristokratka, kterou natočil podle knižní předlohy jednoho z nejprodávanějších současných autorů Evžena Bočka, se v lednu dočká svého pokračování. Aristokratka ve varu dorazí do českých kin 18. 1.2024 a tvůrci ji už nyní představují v traileru. Příběh rodiny Marie Kostkové z Kostky pokračuje další sérií vtipných situací, jež „aristokratický“ život na rozpadajícím se zámku přináší. A k tomu všemu přinese také oblíbenou postavu Denisky, kterou ztvárnila herečka Simona Lewandowska.

Film Poslední aristokratka bodoval v roce 2019 v českých i slovenských kinech, kam na něj přišlo více než 560 tisíc diváků. V televizi jej poté s odstupem vidělo v premiéře přes dva miliony diváků. Mnohým z nich ve snímku chyběla postava Denisky, která v knižní předloze pořádně rozvíří prach usedající na zámecké zdi i jejich osazenstvo. Tentokrát se už dočkali. Deniska přijede na zámek, kde je ale trošku nuda. Jediný, kdo se může zdát jako spřízněná duše, je údržbář Krása, který pořád polyká léky. A protože tam Deniska nemá do čeho píchnout, tak si začne zábavu vytvářet sama – dělá prohlídky, kde vykládá nesmysly. Skamarádí se s Maxem, takže Marie žárlí… Nebudou to s ní mít jednoduché,“ vysvětlila s úsměvem Simona Lewandowska, jejíž postava na plakátu k filmu tato slova jen potvrzuje.

Děj Aristokratky ve varu se ze zimního období posunul do jarního a opět představí v hlavních rolích mladou aristokratku Marii (Yvona Stolařová), její rodiče Vivian a Franka (Tatiana Dyková a Hynek Čermák) a jejich kuchařku, údržbáře a kastelána (Eliška Balzerová, Pavel Liška a Martin Pechlát). „Druhé díly nebo pokračování filmů nemám moc ráda, ale naštěstí se ve scénáři Aristokratky ve varu objevilo několik nových, velice výrazných, dějotvorných postav, které život na zámku osvěží svou přítomností, ale také způsobí nemalé problémy. To moje paní Tichá si pořád udržuje svoji krásnou trvalou, ale podezírám ji, že trochu nasává ořechovku. I mimo záběr,“ prozradila Eliška Balzerová o Aristokratce ve varu a své postavě.

Ono osvěžení přinese kromě Denisky také Šváb z hygieny a jeho přítelkyně, tedy dvojice Tomáš Jeřábek a Petra Nesvačilová. Pro diváky jsou ale přichystána i další překvapení a novinky. „Občas nás bylo před kamerou opravdu hodně a já jsem byl fascinovaný, jak Jirka Vejdělek stíhal zaznamenat každý detail. Každému z nás říkal nějaké poznámky tak, aby to celé ladilo. Nechápu, jak to dokáže všechno vidět, ale je výborný,“ svěřil se představitel oblíbené postavy hypochondra Krásy Pavel Liška.

Tvůrci natáčeli stejně jako minule zejména na zámku Milotice na jihu Moravy, kde celá Aristokratka vznikla a kde už se stala i součástí prohlídek. Spisovatel Evžen Boček je zde totiž kastelánem. „Samozřejmě to byla první volba. Kromě puncu autenticity jsou pan Boček a jeho žena úžasní hostitelé a ve všem nám vyšli vstříc. Nemohli jsme si vybrat lépe,“ objasnil režisér snímku Jiří Vejdělek to, proč se natáčelo právě na tomto zámku. Dalšími lokacemi potom byly zámky v Lemberku a v Rájci nad Svitavou.

Komedie Aristokratka ve varu vznikla v produkci společnosti Evolution Films. Koproducenty jsou Česká televize, slovenská společnost PubRes a innogy, film podpořili Státní fond kinematografie a Jihomoravský filmový fond. Distributorem je společnost Falcon a premiéra je naplánována na 18. 1. 2024, na Slovensku o týden později.

Tvůrci:
Scénář a režie: Jiří Vejdělek
Spolupráce na scénáři: Petr Zelenka
Knižní předloha: Evžen Boček
Producenti: Karla Stojáková, Silvie Michajlova, Ondřej Zima, Pavel Berčík
Koproducenti: Česká televize – TPS Kateřiny Ondřejkové, PubRes (SK), innogy
Kameraman: Vladimír Smutný
Architektka: Mariana Kuchařová
Kostýmní výtvarnice: Michaela Horáčková Hořejší
Masky: Jana Bílková, Miroslava Krepsová
Střih a hudba: Ondřej Hokr
Zvuk: David Titěra, Tomáš Zůbek

Obsazení:
Frank: Hynek Čermák
Vivien: Tatiana Dyková
Marie: Yvona Stolařová
Tichá: Eliška Balzerová
Josef: Martin Pechlát
Krása: Pavel Liška
Max: Zdeněk Piškula
Deniska: Simona Lewandowska
Vostrá: Petra Nesvačilová
Šváb: Tomáš Jeřábek
Instalatéři: Marek Taclík, Martin Sitta

Synopse:
Hrabě Frank Kostka, jeho žena Vivien a jejich dcera Marie žijí na svém rodovém zámku Kostka. Udržovat zámek v chodu jim pomáhá hospodyně paní Tichá, údržbář Krása a komorník Josef. Původní zájem návštěvníků zámku o kletbu komtesy Marie už netáhne jako dřív, což Marii vůbec nevadí – alespoň má dostatek času na svého Maxe, šlechtice z vedlejšího zámku Hvězda. Frank je ovšem v koncích, není dost peněz ani na výplaty, ani na potřebné opravy. A právě v tu chvíli se objeví dcera právníka Bendy Denisa, která rozvíří poklidné vody rodového sídla…

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *