Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití🎄 Vánoce

Exotické ovoce jako druh vánočního cukroví

Vánoce! To je čas, kdy se stoly prohýbají pod tíhou sladkých pokušení a všude voní cukroví. Ale co když letos přivítáte u sebe doma hosta s exotickým šarmem? Představte si kousky šťavnatého manga či ananasu, které se na jazyku doslova rozplývají. V rohu nebude sedět ani kiwi nebo kaki. A co pitahaya, už jste byli představeni? Ať už si z těchto exotických klenotů připravíte slavnostní salát, barvami hýřící vánoční zmrzlinu, nebo dokonce neotřelé zpracování vánočky, každý kousek přinese do sváteční hostiny nádech novoty. A kde sehnat tyto tropické poklady? Titbit přináší kousek exotiky téměř do každého maloobchodu. Pro inspiraci s vůní dálek navštivte jejich stránky a vdechněte Vánocům jiskru.

Je nějaké ovoce, které na vaší vánoční tabuli nesmí chybět? Zůstáváte u klasiky nebo si rádi dopřejete pořádnou exotiku? Jisté je, že se spotřebitelské preference v oblasti exotického ovoce v posledních letech výrazně změnily. Zatímco před 15-20 lety byly na svátečním stole nejčastěji k vidění ananasy a banány, dnes se na našem trhu stabilně usídlilo mnoho dalších druhů exotického ovoce, jako například mango, avokádo, granátové jablko, kaki, pomelo a další. Některé druhy ovoce, jako například passionfruit, physalis, či dračí ovoce, si postupně hledají svoji cestu a stávají se více viditelnými. To potvrzuje i interní průzkum společnosti Titbit, která je dovozcem exotického ovoce na český trh. Podle jejich dat se na špici oblíbenosti vánočního ovoce stále drží ananas, v těsném závěsu se umístilo dračí ovoce či granátové jablko. Před oblíbený banán se v průzkumu zařadilo například mango či avokádo.

Vánoční exotický salát
Ať už rádi mlsáte stále oblíbený ananas nebo „nováčka“ pitahayu (dračí ovoce), ovocný salát je skvělým zpestřením vánočního jídelníčku.

Ingredience (4 porce):
1 červenou pitahayu
1 žlutou pitahayu
1 papáju
1 žluté mango
pár kousků mochyně (physalisu)
další oblíbené ovoce (fantazii a preferencím se meze nekladou)

Postup:
Ovoce nakrájejte na stejně velké kousky a vše dohromady zamíchejte. Můžete zakápnout šťávou z limetky.

Tip: Pro zajímavější efekt můžete dračí ovoce rozkrojit napůl, dužinu vydlabat a obě poloviny použít jako misky pro servírování salátu. Je lepší použít červené druhy, které jsou větší než žluté.

Vánoční zmrzlina
Do světa dezertů právě přistál nový kosmický objev – mrogurt! Cože? Ano, přesně tak, mrogurt – mražený jogurt z tajemného dračího ovoce, které nabývá stále větší popularity. I v zimě se jí zmrzlina a chutná možná ještě o štipeček lépe. Pokud jste navíc vlastníky zmrzlinovače, máte vyhráno.

Ingredience (6 porcí):
250 g dračího ovoce – pitahayi (ideálně s červenou dužinou, pokud chcete docílit větší barevnosti)
250 ml kvalitního řeckého jogurtu
250 ml 33% smetany ke šlehání
250 g hnědého cukru

Postup:
Dračí ovoce oloupejte, dužinu nakrájejte na kousky a rozmixujte dohladka. Smíchejte s ostatními surovinami a nechejte projet ve zmrzlinovači (dle instrukcí vašeho přístroje). Dejte zamrazit. Můžete podávat s trochou máty nebo kousky dračího ovoce (třeba s vykrájenými kuličkami).

Vánoční pochoutka z vánočky a kaki
Vánočka má mnoho přívlastků, může být nadýchaná, babiččina nebo tradiční. Ne vždy se však sní hned, a tak může být i suchá nebo tvrdá. A přesně taková je pro tento recept nejlepší. Otevřete dveře své fantazii.  Zlatavé kaki je v obchodech k dostání od podzimu i přes Vánoce, a vánočka je tradiční vánoční pochoutka, dohromady tedy ideální dvojice. Recept je variance na tradiční britský dezert. Není nijak složitý a půjde rychle od ruky. Může připomínat žemlovku, zkrátka sladkou tečku za svátečním obědem, kterou si někteří dopřávají i jako hlavní chod. Úžasná je teplá i studená.

Ingredience (4 porce):
2 ks zralého kaki
1ks starší vánočky
1 ½ lžíce másla pokojové teploty
3 ks vejce M
½ lusku nebo 1 lžička extraktu vanilky
1 lžíce cukru krupice
200 ml mléka
300 ml smetany
moučkový cukr na posypání

Postup:
Kaki nakrájejte na ½ cm tlusté plátky, které ještě přepulte. Vánočku nakrájejte na 1 cm plátky a z jedné strany je potřete máslem. Předehřejte troubu na 180 stupňů a formu na pečení vymažte máslem. Vejce ušlehejte s cukrem a přidejte vanilku. Dobře promíchejte a pomalu přidejte mléko se smetanu a dobře promíchejte.

Vánočkou vyložte pečicí mísu do vrstev, začněte první vrstvou vánočky, namazanou stranou nahoru a poté přelijte 1/3 vajíčkové směsi. Na vánočku poskládejte vrstvu nakrájeného kaki. Celý postup zopakujte ještě jednou a použijte celý zbytek vaječné směsi. Nechte na 10 minut odležet.

Dejte péct do trouby na 30 až 40 minut dozlatova. Po upečení posypejte moučkovým cukrem. Podávejte ještě teplé s kopečkem zmrzliny, zakysanou smetanou nebo jogurtem.

Více exotických tipů na recepty, ale i způsoby přípravy či nákupy najdete na www.titbit.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *