Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Domácí kokosový jogurt

Kokos nejen skvěle chutná a krásně voní, ale také hydratuje, regeneruje, dodává energii a je plný zdravých tuků, vitamínů, minerálů i antioxidantů. Abyste mohli využít co nejvíc jeho benefitů, je vhodné zařadit ho do svého jídelníčku, například formou kokosového jogurtu. Ten je vhodnou alternativou i pro ty, kdo nemohou či nechtějí konzumovat mléčné výrobky. Navíc jeho přípravu zvládnete i doma. Tři ingredience a elektrický tlakový hrnec The Fast Slow Go. To je vše, co potřebujete.

  • Náročnost: jednoduché
  • Počet porcí: 4 osoby
  • Doba přípravy: 0,5 hodiny
  • Doba fermentace: 8 hodin

Suroviny:
400 g dužiny z mladého kokosu
350 ml kokosové vody (nebo filtrované vody)
1 kapsle probiotik (k výrobě jogurtu)

Postup:
Dužinu z mladého kokosu, kokosovou vodu a probiotika dejte do nádoby od mixéru SAGE THE SUPER Q™. Nasaďte a zajistěte víko nádoby pro bezpečné mixování. Mixér zapněte tlačítkem ON/OFF, otočným ovladačem dejte CHOP a vše mixujte zhruba dvě až tři minuty nebo dokud nebude dužina kokosu dostatečně rozmixovaná. Pro lepší promíchání a rozmixování si můžete pomoci pěchovadlem nebo stěrkou. Poté, co je vše rozmixované, otočte otočným ovladačem zpět doleva, než se mixér zastaví. Stiskněte tlačítko ON/OFF a mixér se vypne. Do nádoby tlakového hrnce SAGE SPR680BSS nalijte rozmixovanou směs. Hrnec uzavřete otočením madla hrnce po směru hodinových ručiček. Jakmile je víko správně uzamčené, zazní zvukové upozornění. Vložte do zásuvky a přístroj se sám zapne na funkci SOUP. Zvolte funkci YOGHURT a program 2. Za pomoci tlačítek minus nastavte teplotu na 37 °C. Nastavená doba času je osm hodin. Tato doba je pro výrobu jogurtu ideální. Stiskněte tlačítko PLAY/STOP, začne běžet odpočet a vyčkejte, dokud nezazní zvukový signál, že je jogurt hotový. Po zaznění zvukového signálu je jogurt hotový. Nechte jej chvíli vychladnout a dejte do sterilizované nádoby s pevným uzávěrem a vložte do lednice. Takto připravený jogurt v lednici vydrží až tři týdny.

Zdroj a foto: SAGE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *