Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Řešení, která pomáhají zlepšit tepelný komfort domů a budov

Klimatické změny představují novou výzvu, na kterou musíme reagovat. Letní vedra budou v nadcházejících letech intenzivnější a delší. V zimě mají lidé potřebu teplého a pohodlného domova, avšak s ohledem na úsporu energie, která je klíčová v souvislosti s energetickou transformací a změnou klimatu.

Společnost Somfy, která je světovým lídrem v automatizaci oken a dveří, přichází na trh s řešeními Somfy Climate. Tato řešení přispívají k předcházení klimatických problémů v domácnostech a budovách, zároveň zlepšují tepelný komfort a energetickou účinnost.

Lepší tepelný komfort díky automatickému zakrytí oken
Slunce produkuje až 500 W energie na metr čtvereční, což z okenních ploch činí klíčový faktor v energetické efektivitě budov. S automatizovaným stíněním oken lze výrazně zlepšit jejich izolaci. V zimě tak lze udržet teplo ze slunečního záření uvnitř domu, zatímco v létě ochrana před přehřátím snižuje potřebu klimatizace.

Stínící systém zahrnuje okenní clony, které se upravují podle potřeby – v zimě využívají sluneční energii, v létě poskytují ochranu před horkem. Během zimních dnů se clony otevírají pro přirozené ohřívání sluneční energií a večer zavírají, aby udržely teplo uvnitř. Díky tomu může dojít ke snížení spotřeby tepla až o 30 %.

V letních měsících naopak clony zabraňují průniku silných slunečních paprsků do interiéru, čímž udržují příjemnou teplotu uvnitř budovy. V období veder mohou snížit vnitřní teplotu až o 7 °C a zredukovat potřebu klimatizace o 70 %, čímž minimalizují dopad na životní prostředí.

Somfy klima: řada automatizovaných řešení pro všechny typy projektů
Somfy Climate nabízí široké spektrum automatizovaných řešení pro různé typy projektů, od bytových prostor až po obchodní budovy, a to jak pro nové stavby, tak pro modernizace.

Pro komerční budovy je k dispozici inteligentní systém Animeo. Tento intuitivní ekosystém poskytuje přidanou hodnotu v podobě automatizace solárního stínění pro malé a středně velké komerční budovy. Systém Animeo ve spojení s motory Somfy a meteorologickou stanicí (měřící teplotu a sluneční záření) umožňuje přesnou sluneční ochranu, která se přizpůsobuje potřebám uživatelů. Stínící systém se automaticky nastavuje podle intenzity slunečního záření a lze vytvořit různé zóny v budově, aby byla automatizace přizpůsobena poloze slunce.

Závazek Somfy: snížit své emise
Somfy nabízí řešení pro snížení energetické náročnosti budov pomocí inteligentního řízení rolet a protisluneční ochrany, což vede k omezení emisí. Ve spolupráci se specializovanou společností Carbone4 vytvořili přístup k výpočtu zamezených emisí, díky čemuž řešení Somfy zabraňují průměrně dvakrát více emisím CO2, než kolik samy vyprodukují během svého životního cyklu.

O společnosti Somfy
Již více než 50 let je společnost Somfy průkopníkem v oblasti automatizace oken a dveří a je hnací silou trvalého pozitivního pohybu. Naše bezproblémová a propojená řešení jsou vyvíjena s důrazem na pohodlí, uživatelskou přívětivost, bezpečnost a udržitelnost a jejich cílem je vytvářet obytné prostory, které zlepšují lidský prožitek a zároveň minimalizují svůj dopad na životní prostředí.

Zdroj a foto: Somfy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *