Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Midleton Very Rare Silent Distillery: Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey

V pořadí čtvrtá edice z celkových šesti, které jsou každoročně až do roku 2025 vydávány, 48letá ultraprémiová whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery Collection Chapter Four z původní irské palírny Midleton se řadí mezi nejvzácnější a nejstarší irské whiskey.

Aktuální čtvrtá edice, Midleton Very Rare Silent Distillery Collection Chapter Four, čítá 119 lahví na celý svět a na český trh putuje jedna lahev.S velkou vděčností a potěšením děkujeme za možnost zakoupit vzácnou láhev irské whiskey do fondu Wine Management SICAV. Tato láhev není jen exkluzivní investiční příležitostí, ale také symbolizuje bohaté irské kulturní dědictví a propojení s českými keltskými kořeny. Jsme poctěni, že můžeme tuto krásnou whiskey přivítat do naší sbírky a věříme, že její přítomnost obohatí naše portfolio o další rozměr historie a kultury. Děkujeme za důvěru a společnou vášeň pro hodnotné investice,“ objasňuje Martin Kovář, zakladatel fondu Wine Management SICAV. Majitel lahev symbolicky převzal na půdě Irského velvyslanectví v Praze za přítomnosti Jeho Excelence pana Alana Gibbonse, velvyslance Irska v ČR.

Před každoroční oslavou Dne svatého Patrika, irského státního svátku, je Velvyslanectví Irska v Praze potěšeno, že může hostit křest 4. edice Midleton Very Rare Silent Distillery Collection. Irská tradice výroby whiskey sahá mnoho staletí do historie a tato kolekce představuje prémiový produkt špičkové kvality. Rádi tuto whiskey vidíme i na českém trhu,” uvedl Alan Gibbons, velvyslanec Irska.

„Proces vzniku čtvrté edice kolekce Midleton Very Rare Silent Distillery je dokonalou ukázkou propojení vědy a řemeslného umění výroby whiskey. Je to delikátní proces, během kterého se jednotlivé složky v průběhu času spojují a mísí, což vede k vytvoření skutečně výjimečné a komplexní whiskey,“ vysvětluje Kevin O’Gorman, teprve čtvrtý Master Distiller v 75leté historii palírny Midleton, a dodává: „Tato limitovaná edice dokládá jak špičkové kvality whiskey Midleton Very Rare, tak bohatou historii a dědictví zaniklé palírny. Vytvoření čtvrté whiskey pro nás bylo jako uložit část naší historie do láhve. Je nám ctí pokračovat v odkazu staré palírny a nabídnout něco takto jedinečného.“  

Kolekce Midleton Very Rare Silent Distillery je inspirována přírodními živly a čtvrtá kapitola vzdává hold elementu země, který je dárcem života pro obilí, dřevo a všechno ostatní, co tyto základní suroviny vyživuje. Obal vzácného 48letého blendu byl promyšlen do nejmenšího detailu, s důrazem na autenticitu, luxus a irské řemeslné zpracování. Whiskey je uložena v ručně foukané, individuálně očíslované křišťálové karafě z irské sklárny Waterford. Vystavená je ve skříňce z okrasného krajkového dřeva, jinak také nazývaného hadího, navržené a vyrobené irským designérem Johnem Galvinem, rodákem z Corku. Čerpající inspiraci z přírody, nápadný vzhled krajkového dřeva s typickým červeným a hnědým skvrněním evokuje ječná pole a připomíná tak přírodní bohatství, které je základem whiskey Midleton. Skříňku doplňuje prémiová šagrénová kůže a detaily ze stříbra a dubu získané ze sudů na whiskey.

CHUŤOVÝ PROFIL
AROMA: Tóny medového plástu máčeného v čokoládě s karamelizovanými červenými jablky a kdoulovým želé. Luxusní aroma je umocněno sladkostí kávového dortu a smetany s vůní vanilky, zatímco zemité tóny se snoubí s vůní starožitné doutníkové krabice z cedrového dřeva. Pestrost vůní doplňují květinové tóny.

CHUŤ: V chuti se zpočátku rozvíjí výrazná ovocná kompozice s tóny čerstvých švestek, broskví a sušených meruněk, následovaná lehkým podtónem chilli oleje a strouhaného zázvoru. Jemné dubové třísloviny, dokonale vyvážené ovocem a kořením, se snoubí s náznakem vyzrálého rokfóru. Květinové a nasládlé obilné whiskey dodávají jemnost a vytvářejí úžasně komplexní blend s hedvábnou texturou a plnou chutí.

ZÁVĚR: V závěru doznívá peckovité ovoce a delikátní koření, zatímco dubové třísloviny postupně ustupují do pozadí.

Midleton Very Rare Silent Distillery Collection Chapter Four, cena: 1.188.000 Kč

Zdroj a foto: Midleton

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *