Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Rozmanitost a výzvy policejní práce odkrývá nový dokument Poslání

Pět příslušníků policie odhaluje přitažlivost i detaily jejich práce v novém dokumentu, nazvaném Poslání. Koprodukční snímek České televize a Policie ČR líčí v průběhu jednoho roku zajímavé příběhy z různých útvarů a koutů republiky. Přibližuje práci dopravní a cizinecké policie, ukáže práci zásahového týmu, obvodního oddělení nebo zahraniční mise při střežení hranic schengenského prostoru. Podrobný vhled do mnohdy neviditelného, avšak nezastupitelného systému nabídne program ČT2 12. března od 21:00 hodin.

Hlavním motivem dokumentu je nabídnout divákovi každodennost i neobyčejnost policejní práce, její přitažlivost a rozmanitost. Chce také motivovat nové uchazeče o práci u policie,“ říká režisérka dokumentu Libuše Rudinská a dodává: „Policie má jistě náročná kritéria pro přijetí, avšak situace, v nichž se policisté ocitají, takové lidi vyžadují. Především ale slouží společnosti a za to jim děkujeme i prostřednictvím tohoto dokumentu.

Časosběrný dokument, natočený ve spolupráci s Policií ČR, ukazuje propojení rodinného života s nebezpečnou policejní prací. Do Jirkova zavede diváky příběh romského policisty na tamějším obvodním oddělení. Podvody na pasovém oddělení odhaluje příslušník policie původem z Ukrajiny. Speciální mobilní tým hlídá pražské letiště a odhaluje rozličnou podezřelou činnost. Vnější hranici schengenského prostoru chrání policisté působící v agentuře FRONTEX. Protipól mužského světa reprezentuje mladá žena, příslušnice dopravní policie.

scénář: Libuše Rudinská // režie: Libuše Rudinská // dramaturg: Jana Hádková // výkonný producent: Radim Smekal // kreativní producent: Jana Hádková // kamera: Miroslav Hurt, Libuše Rudinská, Viktor Novák, Daniel Včeliš // účinkují: Radka Štybnarová, Martin Nosek, Konstantyn Kopylov, Tomáš Nedoma, Robert Voves // koproducent: Ministerstvo vnitra ČR

Zdroj a foto: Česká televize

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *