Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Zpět ke kořenům, studenti Vyšší odborné školy oděvního návrhářství ukázali, že mají, co říct

Módní přehlídka studentů druhého ročníku Vyšší odborné školy oděvního návrhářství představila přes padesát originálních modelů. Prezentace v nově zrekonstruované budově Muzea města Prahy na Florenci propojila tradici s inovací. Od krojem inspirovaných modelů přes inovativní použití denimu až po futuristické modely, studenti pod vedením Evy Brzákové předvedli, že na českou módní scénu opravdu patří.

Módní přehlídka Interim představila přes padesát precizně vytvořených modelů od studentů druhého ročníku Vyšší odborné školy oděvního návrhářství (VOŠON) pod výtvarným vedením Evy Brzákové a odborným vedením Simony Muhrové. „Modely jsou oknem do světa názorů mladé generace a jeho vztahu k tradicím minulosti, raketovému pokroku v přítomnosti a odpovědí na velkou otázku neznáma budoucnosti. Jde o cyklus tradice, trendu a transformace,“ upřesňuje Brzáková.

Přehlídka byla rozdělena do třech částí – minulost, přítomnost a budoucnost. V každé z nich bylo vidět, co si studenti pod daným pojmem představují. Show byla promyšlená do nejmenšího detailu. Od doprovodu světelné inscenace studentů ateliéru světelného designu JAMU pod vedením Pavly Beranové, přes hudební doprovod až po choreografii, která podtrhovala celkový dojem. Studenti a studentky ukázali, že klasické střihy jsou pro ně hračkou, a soustředili se na hravé siluety i nevšední kombinace látek. Několik modelů bylo versatilních. Přímo v průběhu catwalku se divákům proměňovaly před očima.

Mezi jednotlivými looky nechyběla inovace ani určitá mladická rebelie. Průsvitné látky, vestičky upletené z lan nebo denimový závoj na obličej byli ukázkou svěžího pohledu na módní průmysl. Oděv není jen kryt těla, je to i odkaz na sociální diferenciace a skrývá v sobě potenciál vyjádřit diverzitu lidské identity a názorů. Tato módní projekce se tak stala otevřeným oknem, které skrze detailní a precizní ruční práci, dalo nahlédnout do mysli mladé generace.

Musím říci, že jsem byl opravdu nadšený, jakou show dokázali studenti a studentky vykouzlit s tak malými prostředky. Na celé akci bylo vidět, že byla dělána srdcem a na výsledku se to odrazilo. Věřím, že jsme se s VOŠON nespojili naposledy, protože celá přehlídka krásně zapadá do nového směru, kterým chceme naše muzeum představit jako živou moderní instituci, která je otevřená všem, co to s Prahou myslí vážně,” vyjádřil se k proběhlé akci řediel muzea, pan Ivo Macek.

Zdroj a foto: VOŠON 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *