Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Stanislav Majer sám za sebe v seriálu Vytoč mého agenta: Porval se o roli!

Televize Prima uvede 21. dubna pátý díl nového seriálu Vytoč mého agenta. V něm si sebe samého zahraje Stanislav Majer se svým slovenským kolegou Jurajem Lojem. Problém je, že se v seriálu oba potkávají kvůli též roli. Dva herci, ale jenom jedno místo v připravovaném filmu. Každý herec takovou situaci řeší jinak, Stanislav Majer pěstmi… Premiérový díl seriálu Vytoč mého agenta sledujte v neděli 21. dubna ve 20.15 na Primě.

Unikátnost seriálu Vytoč mého agenta spočívá v tom, že v něm epizodní hvězdy hrají samy sebe a do scénáře se propisují některé jejich reálné zkušenosti. V pátém díle sami sebe zahrají Stanislav Majer, Juraj Loj, kterého český divák zná především z filmu Šarlatán, a režisér Jiří Havelka. Havelka právě chystá celovečerní film o vrcholovém sportovci, hlavní roli má hrát jeho oblíbenec Standa Majer. Má to být jeho životní role, kvůli které odmítl jiné nabídky. Majer poctivě trénuje, drží dietu, má skvělou postavu… Havelka ale dostane vysoký grant na Slovensku, jehož podmínkou je ovšem hlavní role pro slovenského herce. Ze Slovenska přijíždí herec Juraj Loj a setkává se v agentuře s režisérem Havelkou, agentem Jiřím (Kryštof Hádek) i s nic netušícím Standou Majerem. „Zápletka našeho příběhu stojí na tom, že na jednu roli jsou osloveni dva herci, kteří si navíc moc nevoní. Umím si představit, že mezi herci může k takhle nepříjemným situacím dojít, ale tady je to v rámci komediálního žánru schválně přehnané. Tady situace vygraduje dokonce v pěstní boj o roli,“ popisuje svoji úlohu v seriálu Stanislav Majer s tím, že on sám se do rvačky kvůli roli zatím nedostal, ale… „Nikdy neříkej nikdy. Záleží na okolnostech,“ usmívá se herec.

Kálení do vlastního hnízda
Stanislav Majer úlohu hrát sebe samého v seriálu přijal rád. „Při zkoušení některých divadelních inscenací s Kamilou Polívkovou i s Dušanem Pařízkem rádi tzv. kálíme do vlastního hnízda. Říkal jsem si, že tohle bude dobrá příležitost naznačit to i v rámci natáčení seriálu nebo filmu,“ přiznává Stanislav Majer a uznává, že ve scénáři se poznal. „Já to vnímám jako hozenou rukavici od tvůrců, že je potřeba se na sebe dívat s jistým nadhledem,“ říká Majer, kterého seriál vykresluje jako poněkud vznětlivého muže, který pro ostré slovo nejde daleko.

Případný pěstní souboj o roli nevylučuje ani jeho slovenský protějšek Juraj Loj. I pro něj byl scénář určitou sebereflexí. „Do značné míry jsem to já, ale je tam i určitá nadsázka. Divák například uvidí, jak to reálně chodí na castinzích. Dovedu si i představit, že bych se ocitl v podobné situaci jako tady v seriálu, a možná bych i reagoval podobně,“ nevyloučila angažování pěstí v boji o roli slovenská hvězda Juraj Loj.

STANISLAV MAJER – rozhovor k seriálu Vytoč mého agenta
Stando potkáváme se na natáčení seriálu Vytoč mého agenta. Jaká je vaše úloha v tomto projektu?
Na dispozicích je napsáno role Stanislav Majer a v kolonce herec je napsáno také Stanislav Majer. Vypadá to, že hraju sám sebe.

Co jste si pomyslel, když vám roli sebe samého nabízeli?
Při zkoušení některých divadelních inscenací s Kamilou Polívkovou i s Dušanem Pařízkem rádi tzv. „kálíme do vlastního hnízda“. Říkal jsem si, že tohle bude dobrá příležitost naznačit to i v rámci natáčení seriálu nebo filmu.

Jaké to je hrát sám sebe?
Já to vnímám jako hozenou rukavici od tvůrců, že je potřeba se na sebe dívat s jistým nadhledem.

Jste toho schopen?
Někdy ano, někdy ne. Snažím se o to.

Do jaké míry je seriálový Stanislav Majer podobný tomu skutečnému? A kde už je to fantazie scénáristy?
Zápletka našeho příběhu stojí na tom, že na jednu roli jsou osloveni dva herci, kteří si navíc moc nevoní. Umím si představit, že mezi herci může k takhle nepříjemným situacím dojít, ale tady je to v rámci komediálního žánru schválně přehnané. Tady situace vygraduje dokonce v pěstní boj o roli.

Sám byste se kvůli roli nepopral?
Neumím si to představit, ale nikdy neříkej nikdy. Záleží na okolnostech.

Stalo se vám někdy, že by vaše usilovná příprava na roli přišla vniveč proto, že ji nakonec urval někdo jiný?
To se asi nestalo. A nejsem si ani vědom opačné situace, kdy bych já byl tím, kdo by kolegu o práci připravil.

V tomto příběhu jde o přípravu na roli vrcholového sportovce. Jak jste na tom vy se sportem?
Můj vztah ke sportu je naprosto nulový. Sport mě nebaví, nikdy jsem nebyl v tělocvičně, ale měl bych a chystám se začít.

Co v seriálovém příběhu vychází z vašeho skutečného života?
Třeba záliba v saunování. To je reálná představa.

Vy dokonce vlastníte saunu v centru Prahy, že?
Nevlastním, ale provozuji ji. Je v Národním divadle a je to nejkrásnější sauna v Praze.

Seriál Vytoč mého agenta je o hercích a jejich agentech. Vy máte svého agenta?
Mám agentku, jmenuje se Michaela Povolná a je skvělá.

V čem je pro vás důležitá?
Je to můj partner, pročítáme spolu scénáře, rozhodujeme se, do čeho jít a co už si můžeme odpustit. Snažíme se z nabídek skládat nějaké spektrum. Michaela je nejen agentka, ale i takový můj dramaturg.

JURAJ LOJ – rozhovor k seriálu Vytoč mého agenta
Juraji, jaká je vaše úloha v tomto projektu?
Absolutně paradoxně hraju sám sebe. A musím říct, že je to velmi náročné, přestože tuhle postavu reálně „hraju“ už 39 let.

Do jaké míry je seriálový Juraj Loj totožný s tím skutečným?
Do značné míry jsem to já, ale je tam i určitá nadsázka. Divák například uvidí, jak to reálně chodí na castinzích. Dovedu si i představit, že bych se ocitl v podobné situaci jako tady v seriálu, a možná bych i reagoval podobně.

Vy byste se popral kvůli roli?
Tak to je zrovna moment, kterému bych se určitě vyhnul. To by musela být opravdu velmi vyhrocená a extrémní situace, kdy bych cítil, že jsem v právu. Nevím, co by se muselo stát, abych se takovým způsobem bránil.

Jednou z devíz, která má seriálovému Jurajovi přispět k získání role ve filmu, je jeho vysportovaná postava, kterou neváhá na castingu předvést. Co vy a sport?
Já jsem velmi aktivní člověk. Běhám, dělám bouldering, hraju basketbal. Teď jsem si koupil švihadlo, se synem hrajeme fotbal. Dělám snad všechny sporty.

I gymnastiku jako v seriálu?
Gymnastiku jsem nedělal. A do půli těla se na castinzích také nesvlékám jenom proto, abych zaujal režiséra nebo producenta.

Scénář vám ale předepsal vyšvihnout salto. Jak se z toho vylžete?
Salto nevím, jestli dokážu, umím jen stojku o stěnu. Sám jsem zvědavý, jak se s tímhle úkolem na place popereme.

Tento seriál je především o hercích a jejich agentech. Vy máte svého agenta?
Mnoho let jsem fungoval bez agenta, ale teď jsem velmi rád, že mám agenturu. Nesnáším dohadovat se o honorářích a záležitostech k tomu přidružených. Oprostili mě od těchto věcí a za to jsem vděčný. Zastupuje mě agentura ZOOM casting, která má na Slovensku velké portfolio. Komunikují přímo s produkcí, zastřešují herce smluvně, řeší konflikty, nedorozumění, časové střety. Agent je skvělý pomocník, shání práci, má kontakty na Slovensku, v Česku i ve světě. Myslím si, že je to pro herce důležitá věc.

Snad váš agent nemusel řešit konflikty i na tomto natáčení…?
Naprosto ne. Cítím se tu skvěle, natáčení jde velmi dobře. Byl jsem se podívat na některé pasáže, které jsme natočili, a je to opravdu zábavné. Doufám, že to bude pro diváky tak vtipné jako pro mě. Kolegové jsou úžasní, hraji s nimi poprvé a moc si toho vážím. Jsem z tohoto projektu nadšený.

Více o seriálu Vytoč mého agenta: Co o hercích nevíme, ale oni a jejich herečtí agenti prožívají každý den? Seriál Vytoč mého agenta vypráví komediální příběhy z castingové agentury. V té je každý den plný pracovních i lidských nástrah: snaha uspokojit náročné potřeby hereckých hvězd, neustálý boj s konkurencí, komplikované osobní vztahy, které se často pletou do pracovních záležitostí – to vše musí tým agentury zvládnout, a obstát tak každý den v boji, který s sebou přináší mnoho absurdních a komických situací, stejně jako dojemných momentů a opravdových lidských dramat. Jedinečnost celého projektu doplňuje velmi zábavný model, ve kterém herecké hvězdy, které agentura zastupuje, hrají samy sebe.

Call My Agent nebo, chcete-li, Dix Pour Cent posbíral ve světě řadu prestižních cen a desítky nominací. Získal Globy za nejlepší televizní film i za nejlepší herecké výkony, má Mezinárodní cenu Emmy Awards za nejlepší komedii a celou řadu cen filmové a televizní kritiky.

Režie: Michal Blaško, Jakub Machala
Kreativní vedení projektu a dramaturgie: Alice Nellis
Kreativní producent FTV Prima: Jana Skořepová
Projektový producent FTV Prima: Pavel Vyhnalík
Producent projektu: Gordon Lovitt (Now Productions)
Šéfproducenti FTV Prima: Lucia Kršáková, Lenka Hornová

Zdroj a foto: TV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *