Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Nová kolekce šperků Hanuše Lamra „Bloom“ oslavuje něžnou hravost jara

Umělec, designér a šperkař Hanuš Lamr představuje svou nejnovější kolekci s názvem Bloom, která představuje krásu a rozmanitost jarní přírody. Inspirací se pro Bloom staly jarní rostliny, napučené pupeny i odkvetlé květy, které Hanuš převedl do podoby jedinečných stříbrných i zlatých šperků zdobených drahými kameny. Z nich se pak jako mávnutím kouzelného proutku stávají zástupci hmyzí říše v lehce abstraktním podání. Kolekce je odvážnou oslavou jara i proměnlivosti přírody, kde každý kus odráží unikátní spojení organických forem a umělecko-řemeslné dovednosti. V kolekci se realita rafinovaně snoubí s fantazií a každý šperk představuje unikátní příběh. Šperky z Bloom nejsou pouhým popisem skutečnosti, ale spíše evokací hravosti a surreality. Přijměte pozvání do světa, v němž splyne příroda s fantazií do jednoho organického celku.

„Kolekce Bloom je pro mě ztělesněním jarního rozkvětu. Chtěl jsem zachytit nespoutanou energii a hravost, kterou příroda v tomto období vyzařuje,“ říká Hanuš Lamr. „Pracoval jsem s motivy, jako jsou napučené pupeny, rozříznuté květy ibišků nebo stylizovaní brouci či můrky, abych vytvořil šperky, které jsou surreálné, ale zároveň svěží a blízké hře a fantazii,“ dodává.

V kolekci Bloom se nenuceně prolíná svět rostlin a hmyzí říše. Stříbrné části tvořené polovinami třešňových nebo švestkových pecek připomínají krovky brouků, zatímco odkvétající ibiškový květ odkazuje k drobounkým, křehkým můrám. V kolekci Bloom najdete náhrdelníky, přívěsky, prsteny, náušnice, náramky i brože. Jedním z použitých polodrahokamů je mléčně modrý chalcedon, dokonale dokreslující jarní atmosféru.  Šperky Hanuše Lamra jsou vyráběny ručně podle tradičních řemeslných postupů a jako takové jsou jedinečným uměleckým skvostem. Právě to z nich činí nejen prvotřídní designové artefakty, ale také cenné investice.

V rámci představení nové kolekce vznikla série image i produktových snímků, kterou nafotila uznávaná fotografka Andrea Thiel Lhotáková. Hlavní modelkou této řady se stala Pavla Vacková, pravá umělcova ruka v jeho osobitém malostranském ateliéru. Fotografie z této série, nabízející pohled na šperky jako na krajinu lidského těla, budou postupně uveřejňovány na sociálních sítích a webových stránkách Hanuše Lamra.

Šperky (nejen) z kolekce Bloom si můžete pořídit na e-shopu, nebo se domluvit na individuální konzultaci přímo v ateliéru Hanuše Lamra.

Zdroj a foto: http://www.hanuslamr-shop.cz/, https://www.hanuslamr.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *