Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Oslavte lásku na první máj s domácími polomáčenými sušenkami  

První máj je odjakživa oslavou lásky. A jak lépe oslavit lásku než obdařením milované osoby dárkem, který je skutečně od srdce? A jaký dárek je více od srdce než něco, co jste vlastnoručně vyrobili? Domácí polomáčené sušenky jsou tím ideálním dárkem pro vámi milovanou osobu. Jejich těsto je křehké a zároveň sladké, stejně tak jako je láska samotná. Čerstvé domácí polomáčené sušenky zaručeně potěší všechny vaše milované. Milují je totiž děti i dospělí. A jsou také ideálním zákuskem na pikniku pod rozkvetlou třešní.

První máj, lásky čas
Zajímalo Vás někdy proč je zrovna první máj lásky čas? Odpověď je jednoduší, než si myslíte. Láska se odjakživa pojí se symboly jara, jako jsou plodnost, nový život a mládí. V minulosti bylo typické stavění májek, které dnes vidíme už jen na vesnicích. Chlapci nazdobené májky stavěli pod okna svých milých jako vyznání jejich lásky. V případě, že se pod oknem objevilo více májek, chlapci si je navzájem poráželi. Dalším způsobem vyznání lásky bylo také vysypání chodbičky lásky z vápna. Tato chodbička vedla od chlapcova domu až po dveře jeho vyvolené. Ale zvykem nejznámějším a dnes už i neoficiálním symbolem prvního máje je polibek pod rozkvetlou třešní. Ten je překvapivě zvykem relativně novým. Rozšířil se pravděpodobně až kolem počátku 20. století s úspěchem básně Karla Hynka Máchy. Polibek pod třešní má zajistit, že láska mezi dvěma bude kvést stejně jako její květy.

Nesnesitelná křehkost bytí
Jestli je u pečení křehkého pečiva něco opravdu důležité, tak to je právě křehkost samotného těsta. A právě proto Babiččina volba nabízí ve svém rozsáhlém moučném portfoliu právě speciální mouku na křehká těsta. Tato mouka je jako šitá na míru těstům, která mají držet při vyvalování svůj tvar. Těsta z této mouky tedy skvěle drží strukturu, nelepí se a ani se netrhají. Díky těmto vlastnostem je mouka ideální na přípravu těst určených k vykrajování, příkladem tedy pro linecké cukroví či čajové pečivo. Nešlápnete s ní vedle ani při slaném pečení jako jsou slané koláče, quiche nebo sýrové tyčinky. Jednoduše se hodí na všechny recepty u kterých je lahodné křupnutí klíčem k úspěchu. Mouku Babiččina volba na křehké pečivo koupíte například na kosik.cz a na itesco.cz.

Ingredience:
250 g hladké mouky na křehké pečivo Babiččina volba
60 g moučkového cukru
125 g másla
1 menší vejce
1 lžička vanilkového extraktu
+ tabulka kvalitní hořké čokolády na vaření
budete potřebovat vykrajovátka a pečicí papír

Postup:
Ze všech surovin vypracujte v robotu jednotné hladké těsto. Poté ho zabalte do fólie a nechte nejlépe do druhého dne odležet v lednici. Druhý den si před pečením nejprve zapněte troubu. Ta musí být opravdu vyhřátá. Péct budete při 180 °C. Těsto vyválejte na tenký plát a vykrajujte oblíbené vzory. Pozor, pokud budete mít více vykrajovátek, udržujte podobnou velikost, aby byly sušenky stejnoměrně upečené. Opatrně a s rozestupy pokládejte na plech vyložený pečícím papírem. Pečte 10–15 minut. Nechte vychladnout na mřížce. Po upečení všech sušenek si připravte ve vodní lázni čokoládu. Jednotlivě v ní pak sušenky máčejte. Navíc je můžete ještě zdobit drcenými pistáciemi nebo mletým lyofilizovaným ovocem. Sušenky, zejména v letním období, uchovávejte v chladu.

Zdroj a foto: Babiččina volba, GoodMills Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *