Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

SoutěžZábava

Adrenalinová podívaná – dřevorubecká soutěž STIHL TIMBERSPORTS® v Lanškrouně

Mezinárodní dřevorubecká soutěž STIHL TIMBERSPORTS® pokračuje druhým kvalifikačním závodem, tentokrát v podhůří Orlických hor, ve městě Lanškroun. Nenechte si ujít nevšední podívanou plnou adrenalinových disciplín a přijďte se podívat na obratné pohyby odhodlaných mužů i žen, kteří se utkají již 8. května v areálu Střední školy zemědělské a veterinární.

STIHL TIMBERSPORTS® je dynamická soutěž, která nejen testuje fyzickou připravenost, ale i dovednosti v oblasti práce s dřevem. Kvalifikační závody jsou klíčovou příležitostí pro závodníky prokázat své schopnosti a nominovat se do další úrovně soutěže. Závodníci formátu CZECH CUP nastupují do boje již v 9:00 a nejlepších 12 závodníků z kategorie CZECH MASTERS z první kvalifikace se utká o postup v 14:00.

Z uplynulých klání vyšli vítězně Vítězslav Soukup z Víchové nad Jizerou, který vyhrál CZECH CUP v mužské kategorii, a Karolína Urbanová z Nenačovic u Berouna v témže závodě v kategorii žen. V CZECH MASTERS BRNO suverénně zvítězil Martin Kalina z Hradčan u Chlumčan.

STIHL TIMBERSPORTS®
je mezinárodní soutěž ve sportovním dřevorubectví pořádaná po celém světě od roku 1985. Tato série je považována za nekorunovanou královnu sportovního dřevorubectví. Její účastníci mezi sebou soupeří maximálně v šesti tradičních disciplínách podle formátu soutěže. Ve třech disciplínách se používá sekera (Underhand Chop, Standing Blok Chop, Springboard) a ve třech pila (Stock Saw, Single Buck, Hot Saw).

Zdroj a foto: www.stihl.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *