Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábava

Comic-Con Junior potřetí v Brně. Prvním hereckým hostem je John de Lancie ze Star Treku

Třetí ročník festivalu popkultury Comic-Con Junior potěší i letos všechny dospělé, náctileté a dětské fanoušky sci-fi a fantasy. Brněnské výstaviště se na podzim v termínu od 2. do 3. listopadu znovu promění v doupě filmů a seriálů, videoher i stolních her, komiksů a knih a samozřejmě i kostýmů. Návštěvníci si budou moci užít třeba jednu z ikon populárního seriálu Star Trek, oblíbeného Q, v podání Johna de Lancie, ale i další herecké, komiksové a cosplay hosty. Do 30. června mohou kupovat zvýhodněné vstupenky. Letos poprvé mohou využít společného vstupu na Comic-Con Junior a nový knižní veletrh Kniha Brno, který bude probíhat v sousedících prostorách.

Setkání s filmovými a komiksovými hvězdami i youtubery, soutěž v „cosplay”, tedy v převlecích oblíbených postav a ikon, arkádovky, videohry, workshopy, výstavy nebo virtuální realita. To všechno má na programu festival Comic-Con Junior v Brně. „Oproti jarní akci v Praze je Comic-Con Junior o něco více zaměřený na děti a náctileté. Nicméně i dospělí si určitě přijdou na své. Snažíme se akci koncipovat tak, aby ji mohly navštívit celé rodiny a každý se zabavil trochu jinak. Dospělí mohou zajít na zajímavé besedy s herci nebo třeba obejít zábavné výstavy a vyzkoušet si technologické novinky. Děti se jistě zabaví v deskoherně, ve videoherně a na mnoha speciálních workshopech. Program obsahuje víc aktivit, kdy je možné si leccos vyzkoušet na vlastní kůži a spoustu se toho naučit,“ láká na akci Pavel Renčín, marketingový ředitel z Active Radio, které akci pořádá.

Neodmyslitelnou součástí a trademarkem akce je program pro milovníky cosplay, tedy kostýmů. „Pro cosplayery bude připraven bohatý program s vlastním podiem, o zkušenosti se podělí hosté-cosplayeři. Programové linie se budou věnovat fenoménům jako manga, anime a japonská kultura, Star Wars, Stargate, Star Trek i další sci-fi, samozřejmě nebudou chybět ani Harry Potter, Hra o trůny, Pán prstenů a další fantasy. Právě jeden z herců Star Treku a představitel postavy Q, americký herec John de Lancie, je první odtajněnou hvězdou programu,“ doplňuje programový ředitel festivalu Václav Pravda.

Návštěvníci se mohou těšit i na zajímavé povídání o videohrách, komiksových světech, primárně Marvel a DC, o literatuře i populární vědě a technice nebo na speciální velkou expozici Stargate. V uličce Artist Alley budou prezentovat i prodávat svá díla tvůrci a umělci z různých zemí. Videoherně a deskoherně bude vyhrazena plocha až 2000 m2. V rámci obří videoherny budou představeny nové i retro konzole, virtuální realita, ale také herní počítače nebo notebooky, deskoherna pak nabídne desítky stolů pro karetní a deskové hry a hlavolamy. Nedílnou součástí Comic-Conu Junior bude opět i velká Pokémon zóna s turnaji, burzou kartiček a dalším programem.

Letos poprvé bude možné využít vstupenky na Comic-Con Junior i pro bezplatnou prohlídku další akce, která se bude odehrávat na brněnském výstavišti. Bude jí veletrh Kniha Brno, konající se od 1. do 3. listopadu.

Vstupenky na festival je možné koupit od dnešního dne až do konce června za zvýhodněné ceny na webu akce.

Zdroj a foto: https://junior.comiccon.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *