Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Trend: muži si oblíbili kurzy vaření a pečení

Čeští muži si našli nového koníčka. Je jím vaření, ale také pečení. A čím dál častěji míří na kurzy, kde se něčemu novému přiučí. Aktuální trend komentují odborníci ze Školy vaření Bistrotéky Valachy ve Zlíně.

„Ještě nedávno muži buď vyhledávali určitá specifická témata, jako třeba přípravu zvěřiny či ryb, nebo kurz dostali jako dárek. V poslední době se ale hlásí aktivně sami a často na kurzy, které byly donedávna doménou žen. Třeba na kurzech pečení kvasového chleba nebo valašských frgálů dokonce tvoří až polovinu účastníků. Přisuzujeme to tomu, že roste obliba řemeslných produktů, které člověk zvládne vyrobit i doma, a navíc je vaření u mužů čím dál oblíbenějším koníčkem,“ říká Tomáš Blabla, ředitel Bistrotéky Valachy, v jejíž Škole vaření se letos uskutečnilo na pět desítek kurzů a prošlo jimi přes 500 zájemců.

Do konce června se ve Škole vaření uskuteční ještě mnoho zajímavých kurzů a po letní pauze tady už vypsali novinky na podzim a zimu. “Opět jsme zařadili osvědčená témata jako asijská, thajská, vietnamská či indická kuchyně, ale přibyly i nové kurzy, třeba croissanty a vánoční cukroví s Martinou Kynstlerovou, streetfood nebo curry a přidáváme také termín populárního kurzu pro děti,“ dodává Tomáš Blabla.

Zlínská Škola vaření pravidelně spolupracuje vedle Martiny Kynstlerové, vítězky soutěže Peče celá země, s dalšími renomovanými osobnostmi. Vyučuje v ní mj. Tomáš Černý, šéfkuchař pražské restaurace Dejvická 34 oceněné Bib Gourmand v Michelinově průvodci, přední český odborník na thajskou a asijskou kuchyni Antonín Bradáč nebo michelinský Roman Paulus. Pečení valašských frgálů a valašskou kuchyni vyučují cukrářka Pavla Stoklasová a šéfkuchař Josef Tydlačka z Resortu Valachy Velké Karlovice.

Nově řady lektorů rozšířil Dominik Unčovský, který byl před pár dny vyhlášen jako Objev roku v prestižní odborné anketě Zlatý kuchař 2023 a má na svém kontě také vítězství v národním kole soutěže Bocuse d´OR, která je přezdívána jako gastronomická olympiáda.

Více informací: www.bistrovalachy.cz/skola-vareni

Inspirujte se kurzy Školy vaření Bistrotéky Valachy ve Zlíně:
Letní škola grilování – steaky (11. a 18. 6. 2024)
Pečení kvasového chleba (16. 6. 2024)
Neobyčejné zákusky s Martinou Kynstlerovou (17. 6. 2024)
Vietnamská kuchyně s Mayem Tran Hau (24. 6. 2024)
Pečení dokonalých dortů (25. a 26. 6. 2024)
Thajská kuchyně s Antonínem Bradáčem (1. 9., 6. 10., 3. 11. 2024)
Kouzlo croissantů s Martinou Kynstlerovou (2. 9. 2024)
Kurz vaření pro děti (8. 9. 2024)
Kouzlo 5 druhů masa s Tomášem Černým (23. 9. 2024)
Velká pánská jízda s Tomášem Černým (20. a 21. 10. 2024)
Pečení vánočního cukroví s Martinou Kynstlerovou (24. a 25. 11., 2, 15. a 16. 12. 2024)

Zdroj a foto: www.bistrovalachy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *