Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Krásné tělo po porodu i po drastických dietách

Cítit se ve svém těle dobře a sebevědomě, je alfou a omegou spokojeného života každého z nás. To, jak vypadáme, z velké části můžeme ovlivnit i my sami – správnou stravou a pravidelným pohybem. V určitých případech, například „po dětech“, anebo v případě velkého snížení váhy, lze k postavě, po níž toužíme, dopomoci operace zvaná plastika břicha.

Povolující se kůže, kožní převisy, vyčnívající břicho a z toho plynoucí ztráta sebevědomí, stud svléct se do plavek, omezení pohybu či obtížné oblékání – to jsou většinou příčiny, proč ženy či muži volí plastickou operaci břišní stěny. Jedná se o operační zákrok v celkové anestezii a výsledkem je zeštíhlení a zlepšení kontur postavy. Tento druh operace je tedy vhodný nejen pro ženy po porodu či výrazné redukci váhy, ale i pro muže, kteří svoji váhu výrazně snížili vlivem dietního režimu.

„Abdominoplastika neboli plastika břicha patří k nejčastějším operačním zákrokům naší kliniky. Mimo odstranění kožního převisu na břiše se při operaci zároveň sešijí i rozestoupené břišní svaly, které způsobují vypouklý tvar břicha. Aby byl výsledek operace z hlediska estetiky co možná nejlepší, je do celého operačního postupu zahrnuta i speciálně provedená liposukce (tzv. bodycontouring), kterou se vytvaruje pas a zeštíhlí boky. Liposukcí se také ztenčuje horní lalok kůže nad pupkem, který se následně přetáhne přes místo, kde došlo k odstranění kožního přebytku. Jeho ztenčením se docílí hladkého napojení na ponechanou kůži bez vzniku nerovností.  Tento přístup umožňuje vyřešit během zákroku i pupeční kýlu, a to bez síťky, kterou používáme neradi, jelikož se jedná pro tělo o cizí materiál,“ doplňuje MUDr. Jiřina Šilhánková z GIA clinic.

Kdy je břicho „zralé“ na plastiku?
Existuje řada důvodů, proč vzniká v oblasti břicha přebytečný tuk, špatná elasticita kůže nebo oslabená pojivovou tkáň. Patří mezi ně:

  • Výrazné změny hmotnosti
  • Těhotenství
  • Operace břicha, například císařský řez
  • Stárnutí
  • Přirozený typ postavy a jeho vývoj

Břišní plastika může odstranit volnou, přebytečnou kůži a tuk a zpevnit oslabené fascie. Břišní plastika může také odstranit strie a přebytečnou kůži v dolní části břicha pod pupkem. Co však břišní plastika neodstraní, jsou strie mimo tuto oblast.

Ať už vznikne příčina kožního převisu, nepevného a nevzhledného břicha jakkoliv – plastická operace břicha Vám pomůže jak po osobní stránce, esteticky tak, i zastaví další proces povolování břišní stěny.

Operace jako cesta k sebevědomí? Ano!
Dnešní možnosti jsou nekonečné, a tak rozhodnete-li se pro operační zákrok – plastiku břicha, věřte, že nebudete litovat.

Jak takový zákrok probíhá?
Cílem zákroku je chirurgické odstranění kožního převisu na břiše a zlepšení kontur celé břišní oblasti.  Výkon začíná liposukcí, který ztenčuje tukovou vrstvu v oblasti břicha. Následuje odstranění kožního převisu pod pupkem směrem k tříslům. K zákroku se využívá liposukční přístroj Body-jet. Díky němu dochází k rychlejšímu hojení, menšímu mechanickému poškození v podkoží a menšímu zatížení pacienta.

Bezpečnost a šetrnost k pacientovi jsou pro GIA clinic priority, které se samozřejmě promítají i do zvolených operačních postupů. Nejinak je tomu i u abdominoplastiky s liposukcí. Na začátku zákroku se používá liposukční přístroj Body-jet, který v podkoží odbourává tuk jemným paprskem vody, čímž se zabraňuje vzniku velkých otoků a modřin v porovnání s jinými liposukčními metodami. Liposukční metoda Body-jet přináší rychlejší hojení, menší mechanické poškození v podkoží, po liposukci nezůstávají hrboly. Jelikož paprsek vody razí cestu tukovou tkání v podkoží, Pohyby kanyly se provádí lehce, takže chirurg se může plně soustředit na estetický výsledek své práce.

„I samotná abdominoplastika se sešitím diastáze je prováděna co nejšetrněji. Rozsahem se naše metoda zcela vyrovná klasické abdominoplastice, ale provedení není tak radikální. V dolní části břicha se používá lepidlo, které zastavuje krvácení, tkáně k sobě lépe přilehnou a rána se tím i rychleji hojí. Při sešívání diastázy nedochází ke zvedání celého kožního krytu břicha, ale pracuje se jen v jakémsi úzkém tunýlku pod kůží. Při běžném postupu, kdy se zvedá celý střed břicha, může docházet k horšímu hojení a výrazně se také zvyšuje riziko poruchy toku lymfy, či vzniku okrajové nekrózy. Pro dosažení co nejlepšího výsledku ponecháváme téměř neporušenou Scarpeovu fascii, která také napomáhá k celkovému zpevnění břišní stěny. Konečným výsledkem je ploché břicho s vyrýsovaným pasem a zeštíhlenými boky,“ dodává na závěr MUDr. Šilhánková.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *