Obočí dělá image: Upravujte ho jen zespodu a slaďte ho s barvou vlasů!

Husté, plné, maximálně přirozené obočí sladěné s barvou vlasů, anebo naopak velký kontrast světlých vlasů a tmavého obočí – to jsou současné trendy rychle se rozvíjejícího oboru stylingu obočí i celého total looku, který nyní vládne světovým módním molům.

Styling obočí je v současné době největším trendem v módní branži. Dokonce se ustálil pojem total look, pod nímž se skrývá celkový trendy vzhled, který ale nezahrnuje jen oblečení, boty, šperky, úpravu vlasů a líčení, ale i módní trendy úpravy řas a zejména obočí. Po celém světě – i v České republice – dokonce vznikají tzv. Brow bary, které se specializují na úpravu řas a obočí. Období, kdy tyto služby poskytovaly kosmetičky, nebo v lepším případě kadeřnice, tak pomalu končí a úprava řas a obočí se stává módním hitem číslo jedna. “Je to dáno především tím, že lidé začínají chápat, jak významnou roli obočí především v prvním dojmu hraje. Rámuje obličej, reflektuje náš osobní individuální styl a je důležité pro náš celkový vzhled, který dotváří, a hodně tak o nás samotných vypovídá,” říká Christine Akbaba, přední rakouská stylistka, která zastupuje značku RefectoCil, světového lídra v úpravě řas a obočí. V létě navštívila Českou republiku při praktickém workshopu stylingu obočí a zde je několik jejích rad:

Obočí upravujte jen ze spodní strany!
Trendy je podle odbornice plné, husté obočí – čím je přírodnější, tím lepší, ale rozhodně nesmí být neupravené – je nutno ho tvarovat, ale velice citlivě!  A jak tedy na trendy úpravu obočí v praxi? “Obočí upravujeme jen z jeho spodní strany, nahoře “letí” přirozený tvar i vzhled. Jediné pravidlo úpravy, které bychom měli dodržovat, zní: ze ⅔ by mělo mít obočí stoupající charakter a z ⅓ klesající. Další úprava je pro každého individuální, každému sedne něco jiného. A nezapomeňte na to, že na své obočí musíte pohlížet jako na dvě sestry, ne jako na dvojčata – oba oblouky nejsou symetrické, každý je jiný a současným hitem je zachování jejich maximální přirozenosti,” podotýká Christine Akbaba.

Méně zručným pomohou depilační proužky na obočí
Velkým pomocníkem pro správnou úpravu obočí mohou být depilační proužky RefectoCil Brow Styling Strips. Mají už ten správný tvar a nechybí značky, kam a jak je přesně umístit, takže vše je jednoduché. Stačí rychle trhnout a nechtěné chloupky se odstraní už od kořínků. Koupíte je na www.kosmetika-mako.cz za 1 290 Kč.

Trend je obočí v tónu s vlasy, nebo naprostý kontrast
Hlavním trendem roku 2017 je podle Christine Akbaby sladění barvy obočí s barvou vlasů.  “Barva obočí by měla ladit s barvou vašich vlasů nebo být v rozpětí maximálně o dva odstíny tmavší. Na módních molech i na stránkách časopisů často vidíme modelky s lehce zesvětleným obočím a výrazným barevným make-upem s nejčastěji modrými stíny na víčkách. Další trendem je naopak naprostý kontrast světlých blond vlasů a tmavého obočí,” vyjmenovává současné trendy stylingu obočí Christine Akbaba s tím, že sladění obočí v tónu s vlasy bychom měli vždy vložit do rukou odborníkovi. Služby kosmetičky, která vám nabídne na obočí černou nebo v lepší variantě hnědou barvu, rozhodně nejsou dostačující. “RefectoCil nabízí například osm základních barev a jednu zesvětlovací pastu, které lze vzájemně kombinovat. Jejich účinek vydrží až šest týdnů. Vyškolení odborníci v salonech, kadeřnictvích nebo přímo v Brow barech přesně vědí, jak barvu namíchat k vašim vlasům i jak obočí následně upravit, aby nejen skvěle vypadalo, ale také zůstalo přirozeně rostlé a zdravé,” uzavírá Christine Akbaba a dodává poslední radu na závěr: “Pokud razantně změníte barvu svých vlasů, myslete i na změnu svého obočí! Zaslouží si to a sladění obou se ve vašem finálním total looku rozhodně vyplatí!”

Kdo je Christine Akbaba
Přední rakouská stylistka udává trendy v úpravě řas a obočí na světových módních přehlídkách i na modelkách, které líčí na stránky těch nejluxusnějších dámských časopisů. Stylingu se věnuje téměř 20 let, spolupracuje se společností RefectoCil, světovým lídrem ve stylingu řas a obočí. Christine také vzdělává další stylistky po celém světě a v červenci zavítala i do České republiky. V Praze se s ní můžete znovu setkat v září na veletrhu World of Beauty and Spa, kde se postará o praktickou ukázku trendů ve stylingu řas a obočí na hlavním pódiu. V expozici RefectoCil si pak od ní můžete nechat poradit nebo si přímo odnést obočí v trendy stylu Christine Akbaby!

Z kadeřníka světovým lídrem v barvení řas
Rakouská značka RefectoCil je světovým lídrem v barvení řas a obočí. Vyvíjí ji společnost GW Cosmetics GmbH, kterou založil vídeňský kadeřník Josef Gschwentner, jenž byl nadšeným tvůrcem produktů na péči o vlasy i jejich barvení už v roce 1930! Dnes se RefectoCil zaměřuje na vytváření co nejšetrnějších kosmetických přípravků a barev, jejich rychlé působení a bezpečnou a jednoduchou aplikaci. Více na www.refectocil.cz

TIP: Další užitečné tipy na úpravu řas a obočí najdete na zdarma přístupných videích RefectoCil Akademie.

Zdroj: www.pohodarky.cz