Herec Kryštof Hádek: Introvertní slušňák, který pořádně překvapí!

Vzteklina se na území České republiky neobjevila téměř deset let. Teď se stala jedním z hlavních témat nové thrillerové minisérie České televize v hlavních rolích s Kryštofem Hádkem, Stanislavem Majerem, Johanou Matouškovou a Janem Vlasákem.  Po pětiměsíčním natáčení padla na Šumavě poslední klapka. Režie šestidílné minisérie se ujal Tomáš Bařina, pro kterého je Vzteklina prvním setkáním se seriálovou tvorbou. „Vztek čas od času popadá každého jedince i národ a ten pak musí volit, jestli mu podlehne, nebo se mu vzepře. Ve výsledku je tak náš příběh jednoduše o boji mezi dobrem a zlem,“ popisuje děj Bařina. Kreativní producent Josef Viewegh, který stojí za divácky úspěšnými seriály Cirkus Bukowsky nebo Rapl, ho doplňuje. „Vzteklina by na české televizní obrazovky měla přinést zase něco nového. Nabourává klišé, která se, bohužel, v tomto žánru rychle zabydlují, a naopak nabízí mnohovrstevnatý příběh.“

Natáčení Vztekliny probíhalo od dubna do srpna tohoto roku na více než padesáti lokacích Šumavy, Kutnohorska, Prahy, Brdských lesů a Příbramska. „Typicky šumavský“ rozpadlý statek ale architekt nakonec našel asi půl kilometru od chrámu Svaté Barbory v Kutné hoře. „Pokud platí okřídlené rčení, že výsledek je tím lepší, oč je natáčení náročnější a scény na place vypjatější, bude Vzteklina opravdu skvělá,“ glosuje natáčení Josef Viewegh. Diváci České televize Vzteklinu uvidí v příštím roce.

Úvodní díl zavede diváky do okolí jedné z šumavských vesnic, kde je potvrzen výskyt viru u uhynulých zvířat. Do této oblasti Státní veterinární ústav vysílá mladého virologa Pavla Rogla, jehož úkolem je nalézt zdroj nákazy. „Ze začátku se zdá být takový introvertní slušňák, který ovšem později překvapí,“ popisuje svou postavu Kryštof Hádek. Atmosféře v obci navíc rozhodně nepřidá přítomnost kriminalistů vyšetřujících záhadnou dvojnásobnou vraždu. Policisté pověří Rogla vypracováním odborného posudku. Nelze totiž vyloučit, že vražedné běsnění má spojitost právě s nákazou. Mladý vědec se, se svou bývalou spolužačkou a její sestrou, pustí do vlastního vyšetřování. Mrtvých přibývá a pozvolna se vyjevuje tíživé tajemství, které mělo být zapomenuto.

Vzteklina

Foto Česká televize, Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *