Jaké jsou bizarní nákupy čerstvých milionářů ?

Longboats on Railay beach

Sníme všichni. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, jak konkrétně byste utratili milionovou výhru? Představte si, že jste zrovna vyhráli ve Sportce dva miliony korun. Byli byste praktičtí a investovali třeba do bydlení, nebo byste si je raději chtěli opravdu užít? Přečtěte si neskutečné perličky, jak s takovou sumou někteří výherci opravdu naloží.

Gold bars arrangement

Je to sen
Dva miliony se dají utratit lusknutím prstů. Naspořit si takovou sumu je ale pro většinu lidí téměř nemožné. Například taková učitelka, když si měsíčně odkládá deset procent z výplaty, naspoří dva miliony korun za celých 67 let. Bezpečnostní profese jsou na tom sice o kapku lépe, ale i tak jim to potrvá většinu života. Hasič si za stejných podmínek naspoří dva miliony za 61 let, policista za 55 let. O to hůř to vypadá, když to srovnáte s nejlépe placeným sportovcem světa Ronaldem. Ten si dva miliony vydělá za pouhých 35 hodin, a to i když spí.

Young couple dreaming and imaging their new house in real state concept

Rozum versus zábava
Většina lidí by v případě dvoumilionové výhry uvažovala, jak ji zúročit. „Podle našeho posledního průzkumu by v případě dvoumilionové výhry bylo nejčastější investicí bydlení, tedy umoření části hypotéky, případně pokrytí vybavení domu či bytu. Lidé si často kupují auto, výjimečně elektroniku. Dalším tahákem je cestování. Spousta lidí si chce dopřát vysněnou dovolenou tam, kam zatím jen jezdili prstem po mapě,“ říká Václav Friedmann, tiskový mluvčí Sazky, která aktuálně losuje o stokrát dva miliony.

Koupil si traktor
Další investicí může být vlastní podnikání. Například na Zlínsku se letos stal výhercem dvou milionů rozvedený muž se dvěma dětmi. Podle jeho slov výhře nejprve nevěřil a sázenku si několikrát zkontroloval. Jakmile mu došlo, že měl skutečně štěstí, o využití výhry nepochyboval. Jeho největším přáním bylo pořídit si traktor. Konkrétně toužil po světle modrém stroji od značky Landini, která je vůbec nejstarším výrobcem traktorů v Evropě. Zmíněný výherce plánuje pracovat i nadále, jen už nebude muset řešit pronájem železného obra.

Young woman with backpack standing on the shore near his bike and smiling

Nemusí jít o hmotné statky
Matky vám potvrdí, že největší výhrou je to, když se vám narodí miminko. „Stalo se nám, že ve Sportce vyhrála žena, která toužila po dítěti. Z předchozích devíti neúspěšných pokusů o umělé oplodnění byli s partnerem zadluženi a na další pokus už by pravděpodobně nikdy neměli finance. Když se žena o výhře dozvěděla, snažila se prý nepanikařit a zavolala partnerovi. Jejich plány s výhrou však byly jasné od začátku. Splatit dluhy a pokusit se znovu,“ prozrazuje Václav Friedmann, tiskový mluvčí Sazky.

Gold beer in the hand and beer taps

V záchvatu radosti
Pokud byste chtěli neotřelý nápad, jak dvoumilionovou sumu utratit, můžete si pořídit třeba 200 surikat. Předem by ale asi bylo dobré se zamyslet nad tím, jak se vám budou doma množit, a jak je budete živit. V českém stylu bychom si peníze také mohli přepočítat na oblíbené komodity. Když vyhrajete dva miliony korun, můžete si koupit přibližně 66 666 litrů benzínu, nebo si dát 80 000 piv. Sečteno, podtrženo. Necelých 11 let byste mohli zvát sebe a své 3 kamarády na 5 piv denně. Nebo byste mohli už celý život jezdit zadarmo, protože za 2 miliony korun najedete přibližně 952 400 kilometrů.

Zdroj: Sazka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *