Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Napojte vaši pokožku. Dehydratace se odrazí i na ní!

Máte suchou popraskanou pleť, červené oči a předčasně se vám dělají vrásky? Možná za to může nepravidelný pitný režim. Jeho pravidelnost je potřebná nejen během vysokých veder, ale celoročně, jinak se to může nepěkně odrazit na stavu pleti.

Kolik toho vypijete?
Odpovězte si upřímně, vážené dámy. Dodržujete správný pitný režim nebo si vzpomenete na sklenici vody až kolem oběda? Pokud se napijete až ve chvíli, kdy už máte v ústech pocit sucha a nesnesitelného žízně, je pozdě. Neuvědomujete si, jak moc své pleti a tělu ubližujete. Dospělý člověk by měl denně vypít 20 – 40 ml tekutin na 1 kg váhy, což je přibližně 2 – 3 l denně. Její nedostatek způsobuje bolesti hlavy, nervozitu a různé jiné zdravotní potíže, které se nepěkně projeví i na pleti v podobě mdlé a rychle stárnoucí pokožky.

Umíte pít?
Pokud jste se právě rychle vrhly na lahev vody a chystáte se ji vypít na ex, vaší pleti to moc nepomůže. Pít se má průběžně během celého dne po malých doušcích. Kromě ranní hydratace pleti v podobě krému je třeba nastartovat se a hydratovat i zevnitř. Nepijte však vodu studenou, ale vlažnou. Plátek citronu ve vodě může napomáhat a předcházet různým zdravotním problémům jako jsou bolest hlavy, problémy se srdcem, obezita, zácpa apod. Citron navíc pomáhá k odkyselení žaludku, posiluje imunitu a pomáhá dobrému trávení. Pokud nezačnete s vnitřní hydratací, jsou investice do drahých pleťových krémů zbytečné.

Čím doplňovat pitný režim?
Do pitného režimu nezařazujte hektolitry kávy, slazené nápoje a ani alkohol. Nejlepší je pít čistou pramenitou vodu či bylinné čaje. Ideálním řešením je pití takových pramenitých vod, které jsou pro lidský organismus nejpřirozenější a v poslední době i velmi oblíbené. Jde o kvalitní a sledované vody z podzemních chráněných zdrojů, které mohou být upravovány pouze stanoveným způsobem. Proto věnujte pozornost správnému výběru. Některé prameny se totiž různě filtrují, zbavují se síry, manganu, arzenu či železa a ozařují se (což platí i pro minerální vody), aby se vyhovělo přísným kritériím a limitem stanoveném obsahu dusičnanů a organických látek. Nejkvalitnější přírodní vody jsou však takové, které nepotřebují vůbec žádnou úpravu. Příkladem je “živá” voda Toma Natura z hlubin Adršpašsko-teplických skal, která bez jakékoliv úpravy z artézského vrtu putuje nerezovým potrubím hluboko pod povrchem země přímo do lahví.

Tak jak milé dámy, kolik jste toho dnes vypily?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *