Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

ZdravíZe života

Nenávidím své tetování! Jak se zbavit nechtěného výstřelku?

Ať už jde o tetování, piercing nebo podobné výstřelky, jde o trendy, které opět zažívají svůj boom. Z pouhého rozmaru se ale brzy může stát nenáviděná část těla. Co tedy dělat, pokud jste trochu přestřelili a chcete svůj výstřelek nadobro odstranit?

„Své první tetování jsem si nechal udělat na začátku 90. let. To letěla černá tetování, hlavně ornamenty. Samozřejmě jsem to musel mít také, jenže kvalita tenkrát zdaleka nedosahovala kvality dnešních tetování. Čím jsem byl starší, tím víc se mi tetování nelíbilo, protože už nic podobného nikdo nenosil. Nejhorší to bylo v létě, kdy jsem byl v plavkách a všichni moje příšerné tetování viděli,“ říká Pavel A., kterému už tři roky zdobí ruku tetování zcela jiné. Šel totiž na překrytí tetování, takzvaný cover.

Právě léto je období, kdy lidé řeší, jak vypadají – a s tím souvisí i různé ozdoby na těle, jakými jsou tetování a piercingy. Na podzim si pak uvědomí, že vlastně to, co jim tělo zdobí, už na něm jednoduše mít nechtějí. Často se tak děje například u tetování jmen svých lásek nebo u nepovedeného tetování reálné osoby nebo zvířete. Možností, jak se nechtěného výstřelku zbavit, je hned několik.

S tetováním i piercingem na plastiku
S tetováním menšího rozsahu vám postačí objednat se na kliniku plastické chirurgie. „Pokud je tetování opravdu malé, vyřízneme ho a kůži v okrajích následně sešijeme. Jedná se o poměrně nenáročný zákrok, který se provádí ambulantně v místním znecitlivění. Je ale potřeba počítat s tím, že po něm vznikne jizva,“ říká MUDr. Dušan Záruba, primář Ústavu estetické medicíny v Praze.  Podobně se řeší i zdeformovaná kůže po piercingu nebo takzvaném „tunelu“ v uchu – místo se opět chirurgicky sešije.

Laseru se nebojte
Poměrně rozšířený a známý způsob, jak se zbavit tetování, je odstranění laserem, které je vhodné pro větší potetované plochy. To může provést buď samotný tatér, nebo i odborně vyškolený personál na plastické chirurgii. „Pokud se člověk rozhodně pro laserový zákrok, musí počítat s tím, že mu tetování pravděpodobně nezmizí úplně. Pro co nejlepší výsledek je navíc potřeba absolvovat návštěv víc, což platí obzvlášť u sytě modrého klasického tetování. Barevná tetováž se obvykle odstraňují lépe, ale je třeba použít laser pro různá barevná spektra, kterým není vybaveno mnoho pracovišť,“ upozorňuje Dušan Záruba.

Nechte si vytvořit novou ozdobu
Vůbec nejjednodušší a nejestetičtější způsob, jak se nechtěného tetování zbavit, je nechat si ho překrýt jiným. Tatéři tento úkon označují jako cover. „Občas musím některé covery odmítnout. Takzvané tribaly – sytě černá tetování – moc překrýt nejdou. Někdy se to povede, ale moc tatérů se do toho nehrne, protože se pak nechtějí podepsat pod něco, co nebude vypadat dobře. Podobně je to například i s covery jizev,“ říká tatér Tomáš z pražského studia Institute of Tattoo. „Je lepší, pokud si lidi před coverem zajdou alespoň jednou či dvakrát na laser, díky kterému tetování alespoň trochu vybledne a dá se lépe překrýt. Je to pak jednodušší pro tatéra i pro samotného klienta,“ dodává.

Abyste nelitovali i druhého tetování, dejte vždy na radu svého tatéra, a to i co se motivu týče. A kdy je nejlepší na cover jít? „Pokud má člověk tetování čerstvé a není s ním spokojený, je důležité, aby ho před dalším tetováním nechal pořádně vyhojit. Na roční době nesejde, ale ke mně osobně chodí nejvíc lidí v jarních měsících,“ doplňuje Tomáš. Pokud přemýšlíte, jaké tetování zvolit, podívejte se například na techniku aquarel, která v současnosti frčí především u něžného pohlaví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *