Spisovatelka Hana Hindráková: Objevila smrtící byznys!

Hana Hindráková, autorka čtivých románů, přiznává, že svoji touhu stát se spisovatelkou objevila již v dětství. Později se přidala i dobrodružná součást její povahy, která v ní probudila zájem cestovat a poznávat svět na vlastní kůži.

Této vášni přizpůsobila i svá vysokoškolská studia. Zaměření na cestovní ruch se specializací na Rozvojová studia jí umožnilo zblízka prozkoumávat africký kontinent a jeho specifika. Vše vyústilo v založení vlastní neziskové organizace FAIR. Díky realizaci projektů rozvojové spolupráce mohla pracovat na vlastním obrazu Keni, v níž namíchala barvy pro své beletristické příběhy Děti nikoho, Karibu Keňa, Dobrovolnice a Očarovaná. Každá z knih zobrazuje ukrutnosti, které jsou v civilizovaných zemích těžko k pochopení. Vždyť kdo by se chtěl setkávat zblízka s živořením dětí z ulice, přihlížet obchodování s dětmi nebo souhlasit s diskriminací lidí nakažených virem HIV. Další román s všeříkajícím titulem Smrtící byznys autorka uvede na trh v září letošního roku.

Autorčin vypravěčský talent napomohl tomu, že její knihy přitahují čtenářskou pozornost natolik, že nakladatelství hlásí velmi brzy vyprodaný náklad. To je případ i prvního románu, který napsala pod titulem Děti nikoho. V roce 2012 jej uvedlo na trh nakladatelství Alpress a následujícího roku byl nominován do užšího výběru na knihu roku 2012 v Databázi knih. O velkém úspěchu románu vypovídá i skutečnost, že byl přeložen do angličtiny. Spisovatelka Hana Hindráková se nenechala ukolébat úspěchem své prvotiny a vzápětí vyhrává s knihou Karibu Keňa soutěž Mám talent, pořádanou nakladatelstvím Euromedia. Jako čtenářsky nejúspěšnější vyzdvihuje svůj román Dobrovolnice, který rovněž vydalo nakladatelství Alpress. Přidávají se romány Očarovaná z roku 2015 a Lovci lebek v následujícím roce, které vydalo nakladatelství Grada.

Zážitky z cest po státech, které cestovatelka navštívila, slibují vyústění v dalších příbězích. Patří mezi ně téměř celá Evropa, USA, Portoriko a přilehlé ostrovy, Kapverdy, Maroko, Egypt, Tunisko, Argentina, Chile, Spojené Arabské Emiráty, Turecko, Nepál a Nový Zéland.

Zatím však zůstaneme v Ugandě, zemi plné chudoby, v níž Hana Hindráková našla kulisy pro svůj nejčerstvější román. Ellen, hrdinka příběhu, přijíždí na zdejší kliniku s posláním pomáhat dětem trpícím malárií. Zdánlivá bezmoc, s níž musí přihlížet častým úmrtím, s nimiž se nechce smířit, ji přivádí na stopu, která vede k falešným lékům. „Pro někoho výnosný obchod, pro Ellen a nakažené děti velké nebezpečí,“ prozrazuje děj svého románu Smrtící byznys, jenž vyjde v září letošního roku, spisovatelka, která čtenářům přináší každý rok nový příběh k zamyšlení.

Velký náskok před čtenáři má jeden z kmotrů tohoto titulu, herec Bob Klepl: “Silný… úžasný… nemám slov. Že se dějou takový svinstva, to mě ani nenapadlo. Hlavně, aby si to přečetlo co nejvíc lidí.”

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.