Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Supersnídaně: Zkuste jogurt se semínky, kustovnicí a malinami!

S přicházejícím podzimem nadešla chvíle, na níž obvykle dospělí na rozdíl od dětí už toužebně čekali. Školákům začala povinná docházka. S prvním zvoněním se ale do domácností vrátil i ranní snídaňový chaos. Zapomeňte na připálené toasty nebo vysušená míchaná vejce a připravte si super snídani, která je hned hotová a dodá vám spoustu zdravé energie. Směs poctivého bílého jogurtu, sušené kustovnice, známé z tradiční čínské medicíny, a semínek vás postaví na nohy nejen po ránu. Navíc si ji můžete připravit do zásoby a schovat do lednice na dobu, kdy vás bude tlačit čas, nebo budete mít chuť na něco zdravého na zub.

Doba přípravy: 10 minut
Na porci pro jednu osobu budete potřebovat:
2 lžíce agávového sirupu
250 gramů bílého selského jogurtu Hollandia
lžíce zlatých lněných semínek
lžíce kustovnice
lžíce konopných semínek
hrst malin

Postup:
Základ v podobě bílého jogurtu osladíme agávovým sirupem a přimícháme lněná semínka. Následně necháme dezert odpočinout (nejlépe přes noc), semínka tak budou mít možnost změknout. Před podáváním přidáme konopná semínka a maliny.

Tip:
Lněná semínka se právem označují jako superpotravina. Aby je tělo využilo naplno, je třeba je pořádně rozkousat, což se nemusí vždy podařit. Můžete tedy rovnou v obchodě sáhnout po sáčku již drcených semínek nebo si je doma před použitím sami rozmělněte. Použít k tomu můžete moždíř nebo třeba mlýnek na koření nastavený na hrubé mletí.

Zdroj: Hollandia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *