Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

KosmetikaZdraví

Chcete si zachovat krásnou „letní“ pleť i na podzim? Nenechte ji žíznit!

V létě je většinou naše pleť spokojená – prospívá jí častější pobyt venku i dostatečné dávky „slunečního“ vitamínu D, proto vypadá zdravě a rozjasněně. Přesně takovou bychom ji chtěli mít po celý rok. Zeptali jsme se odborníků, co pro to můžeme udělat.

Během letních měsíců většinou nemáme s pletí žádné větší problémy – dělá jí dobře častý pobyt na čerstvém vzduchu i tak důležitý vitamín D získávaný přirozeně ze slunce. Jenže právě sluneční paprsky, vítr, moře nebo chlorovaná voda v bazénech pleť nadměrně vysušují. „To se může projevit na podzim, kdy se najednou do té doby projasněná a zdravě působící pleť promění v našedlou a unavenou, navíc na ní často s nelibostí objevíme nové drobné vrásky. Všechny tyto negativní projevy jsou následkem nedostatečné hydratace pokožky, která hůře vstřebává živiny, bez vody ztrácí pružnost i schopnost regenerace, často reaguje podrážděně, tvoří se na ní šupinky a celkově působí nezdravým dojmem,“ vysvětluje kosmetička a školitelka značky Essenté Lucie Karlíková.

Řešení je přitom podle odbornice celkem jednoduché: stačí pleť průběžně hydratovat kvalitními přípravky. „Slovo kvalitními bych zdůraznila – k zajištění správné hydratace pleti totiž není důležité jen množství vody, ale také to, jak efektivně je voda v pokožce vázána a využívána. Právě o to se dokážou postarat moderní kosmetické produkty, díky nimž si pleť dlouho udrží svůj mladistvý a rozjasněný vzhled,“ dodává Lucie Karlíková.

Základem hydratace je správné čištění
A jak bychom měli při hydrataci pokožky postupovat? Základem každodenní péče o pleť je její čištění. Například mycí emulze s AHA kyselinami zbaví pokožku jemně, ale důkladně všech nečistot, potu a zrohovatělé vrstvy a dokonale ji připraví na vstřebávání účinných látek z pěsticích přípravků. „Maximální přínos pro důkladné zvlhčení pleti pak představuje hydratační booster nebo revitalizační booster pro lifting, po jehož aplikaci přichází na řadu vhodný krém. Pro domácí péči můžete kromě hydratačních krémů použít například některý liftingový, vitaminový nebo velmi účinný Expres krém proti vráskám – volba samozřejmě záleží na typu pleti,“ upozorňuje Denisa Jasinská z kosmetického blogu Inspirace.essente.cz Zároveň doporučuje dopřát si jednou za čas v domácím prostředí hydratační masku nebo si dojít ke kosmetičce, která při celkovém ošetření poskytne pleti revitalizační hydratační masku, jež je pro hydrataci a rozjasnění pleti skutečně vynikající.

7 tajných tipů kosmetičky pro správnou hydrataci pleti:
1. Správný start: Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti. Kyselina mléčná, obsažená v produktu, odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů. Koupíte ji na v balení 200 ml za 363 Kč, nebo v balení 100 ml za 242 Kč, které je vhodné také na cesty.

2. Vláha pro pleť na každý den: Essenté Vyrovnávací hydratační krém poskytuje intenzivní, okamžitou i dlouhodobou hydrataci. Vzhledem k lehké textuře je vhodný pro všechny typy pleti a díky rychle se vstřebávajícímu složení je ideální základ pod make-up. Pleť získá zářivý a zdravý vzhled, bude na dotek vláčná a svěží. Koupíte ho za 448 Kč.

3. SOS peptidy: Essenté Aktivní liftingový krém již od první aplikace redukuje známky stárnutí. Pomáhá řešit problém s ochablou pokožkou a povadlými konturami obličeje. Obsahuje peptidy, které redukují intenzitu kontrakcí mimických svalů, a tím výrazně snižují hloubku obličejových vrásek. Koupíte ho za 643 Kč.

4. Vráskám odzvonilo! Essenté Expres krém proti vráskám poskytuje intenzivní efekt redukce, vyhlazení a vyplnění vrásek. Krém obsahuje unikátní peptidy, které snižují hloubku obličejových vrásek, způsobených kontrakcemi mimických svalů. Obsahuje jedinečnou účinnou látku SNAP-8™ peptide, a to v maximálním doporučeném množství 10 %. Klinická studie prokázala redukci vrásek až o 63 % během 28 dnů pravidelného používání, při aplikaci 2x denně. Koupíte ho za 868 Kč.

5. Povzbuďte buňky: Essenté Hydratační krémová maska s výrazným liftingovým efektem intenzivně a dlouhodobě zvlhčuje pokožku, povzbuzuje buněčnou aktivitu a startuje v pleti ochranné mechanismy. Lze ji kombinovat s Intenzivním zpevňujícím boosterem nebo Intenzivním hydratačním boosterem Essenté. Zároveň funguje jako SOS přípravek na podrážděnou pokožku, je výborná na zklidnění po akutním podráždění nebo po opalování. Koupíte ji za 417 Kč.

6. Budíček pro pleť: Essenté Intenzivní hydratační booster s osvěžující gelovou texturou zajistí intenzivní okamžitý i dlouhodobý přísun vlhkosti do pokožky a hydratuje i silně vysušenou pleť. Vysoký obsah aktivních látek pokožku zklidňuje a regeneruje, takže zůstává intenzivně hydratovaná, hebká a svěží. Koupíte ho za 735 Kč.

7. Myslete i na tělo: Essenté Sprchový micelární olej je kombinací velmi jemného a účinného čisticího přípravku a zároveň pečujícího oleje určeného pro všechny typy pleti. Vhodný je zejména pro zklidnění citlivé a přesušené pokožky, ale také jako sprchový olej po opalování. Olejová textura se při kontaktu s vodou přeměňuje na fluidní mléko a zanechává pleť dokonale čistou, hydratovanou a vláčnou. Koupíte ho za 265 Kč.
Rada: Sprchový olej je možné použít pro dospělé i děti i ke koupeli. Do plné vany použijte 30-40 ml oleje, na menší množství vody přiměřeně méně. Teplota lázně by neměla překročit 36 °C, protože vyšší teplotou se snižuje efekt zpětného promaštění.

Essenté je špičková česká kosmetika, která využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie. Přípravky Anti-Ageing Care tady odborníci vyvíjejí tak, aby stimulovaly kožní buňky k vlastní tvorbě kolagenu a elastinu. To přispívá ke správné funkci pokožky, pozitivně ovlivňuje její zdraví a zabraňuje předčasnému stárnutí.

Zdroj: Inspirace.essente.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *