Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

KosmetikaMóda

Co nejvíce frčí z nového módního oboru Beard styling?

Stále přibývá mužů, kteří si nechávají narůst vousy či knír. Ale i tenhle nový zvyk má mnoho podob, a tak hipstery s upraveným vousem střídají tzv. lumbersexuálové s podobou dřevorubců s plnovousy. Není se tedy čemu divit, že přibývá i Barber shopů a dalších míst, kde se o tuto pánskou trendy ozdobu postarají. A co je podle nového módního oboru zvaného Beard styling dnes nejvíce in? Rozhodně sladit barvu vousů s barvou vlasů!

Podle psychologů přibývá mužů s vousy nejen proto, že je to současný trend, ale i proto, že díky nim mají lepší pocit – i ti jemnější vypadají díky vousům výrazněji, mužněji, a podle průzkumů i více sexy. Z nedávné studie Evolution and Human Behaviour vyplývá, že z 8 520 žen, kterých se tazatelé zeptali, zda upřednostňují pro dlouhodobější vztah muže s vousy, nebo bez nich, odpovědělo 96 % z nich, že dávají přednost těm s vousy.

Nový trend je sladit barvu vousů s barvou vlasů
Není se tedy čemu divit, že svým vousům věnují muži náležitou péči. „Trendem posledních let je kromě správného střihu také barvení vousů. Dříve mužům vadily ve vousech hlavně šediny, které chtěli zakrýt. Dnes už je situace zase o krok dál – podle posledního trendu tzv. Total looku, neboli celkového vzhledu, si už dnes muži barví vousy do odstínu svých vlasů, což působí maximálně přirozeně a svěže,“ říká Martina Košťálová ze společnosti RefectoCil, která se profesně zabývá barvením a stylingem vousů, řas a obočí.

Martina Košťálová

V rakouských laboratořích této značky se trendu barvení vousů do odstínu vlasů věnuje celý tým odborníků, který vyvíjí co nejpůsobivější kombinace tónů, aby docílil naprosto dokonalého sladění barvy vousů a vlasů. „RefectoCil nabízí ve své základní řadě osm základních barev od klasické černé přes populární odstín grafit, modročernou, tmavomodrou, světle hnědou, kaštanovou nebo červenou, které lze vzájemně kombinovat. Pokud se svěříte do péče skutečnému, tedy školenému, odborníkovi, bude přesně vědět, jakou barvu vám namíchat na míru, a tím pozitivně změní celý výraz tváře, který tak bude působit mnohem více harmonicky,“ upozorňuje Martina Košťálová s tím, že si je třeba dát pozor i v situaci, kdy razantně změníte barvu svých vlasů. „Myslete pak i na změnu barvy svých vousů! Zaslouží si to a sladění obojího se ve vašem finálním total looku rozhodně vyplatí!“

Jak se starat o vousy:
1. Nepodceňte péči o ně a pravidelně – i několikrát za týden – je zastřihujte (k vaší základní domácí výbavě by měly patřit speciální nůžky na vousy a holicí strojek).
2. Nešetřete na speciálních hřebíncích a kartáčích na vousy (a nezapomeňte je používat).
3. Pořiďte si pro údržbu vousů speciální šampon určený na ně – běžný sprchový gel by je totiž nepříjemně vysušil.
4. Vousy také pravidelně barvěte a slaďte je s odstínem svých vlasů!

Tip:
Další užitečné tipy na úpravu vousů najdete na zdarma přístupných videích RefectoCil Akademie.

Zdroj: www.pohodarky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *