Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Chýlková si zahraje v Brně! Bude ředitelkou castingové agentury

Ironická komedie Petra Zelenky Věra je sondou do zábavního průmyslu a cynické doby, která pokrytecky hlásá, že cynismus už není v módě. Příběh o výsluní a pádu ambiciózních jedinců režírovala Alice Nellis, v titulní roli se objevuje výrazná Ivana Chýlková. Na jevišti jí sekundují a do několika hereckých poloh se převtělují: Bolek Polívka, Marika Šoposká, Jana Stryková, Martin Pechlát či Roman Zach, Petr Stach nebo Kryštof Hádek, Sabina Remundová a Martin Kubačák. Inscenace vznikla jako koprodukce pražského divadla Studia DVA a brněnského Divadla Bolka Polívky. Brněnskou premiéru bude mít představení 4. listopadu od 19.00.

Hlavní hrdinkou hry je ambiciózní workoholička Věra (Ivana Chýlková), jež je ředitelkou úspěšné castingové agentury. Rodinu i vztahy kvůli svému vytížení zanedbává, práce je pro ni na prvním místě. Jak se její život změní, když náhle přijde o středobod svého vesmíru?

Vážná, ale přesto komediálně laděná inscenace nabízí zajímavé herecké příležitosti – kromě Ivany Chýlkové herci a herečky ztvárňují několik různých postav. Výrazná scénografie Matěje Cibulky pak pracuje s působivými projekcemi, a tak se na jevišti mohou skoro až filmově střídat prostředí castingové agentury, baru, hřbitova či psychiatrické léčebny.

Hra Petra Zelenky, která byla v Čechách poprvé pod názvem Job Interviews uvedena v Jihočeském divadle v roce 2014, zabodovala i na zahraničních divadelních scénách. Pod názvem Vera byla v loňském roce premiérově uvedena také ve Francii, v divadle v normandském městě Caen. Hrála se rovněž ve známém pařížském divadle Théâtre des Abbesses. Z dřívějších prací Petra Zelenky připomeňme například jeho hru Příběhy obyčejného šílenství, které později vtisknul také filmovou podobu.

Do konce roku 2017 budou mít brněnští diváci možnost zhlédnout představení VěraDivadle Bolka Polívky ještě 6. 11. a 7. 12.

 

Osoby a obsazení:
Věra: Ivana Chýlková
její otec, terapeut, soused: Bolek Polívka
bratr, fotograf: Martin Pechlát / Roman Zach
manžel, policista: Martin Kubačák
švagrová, manažerka Beáta: Jana Stryková
sekretářka, neteř, barman, žena na hřbitově: Marika Šoposká
manažer Paul, herec Bob: Petr Stach / Kryštof Hádek
herečka Magda, pečovatelka: Sabina Remundová

Zdroj: Divadlo Bolka Polívky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *