Herec Jakub Prachař přiznal: Na jevišti jsem hovado!

Jakub Prachař patří sice k nejvytíženějším hercům současnosti, přesto si ve svém velmi nabitém programu našel čas na nafocení snímků pro charitativní projekt fotografky Barbory Navrátilové Jelínkové a módní návrhářky Michaely Skuhravé Jsem kým jsem. A ačkoliv jde o to pomoc potřebným, Prachař neodkázal ani tentokrát udržet vážnou notu.

Syn Dany Batulkové a Davida Prachaře Jakub Prachař se zapojil do charitativního projektu Jsem kým jsem a nechal se zvěčnit Navrátilovou Jelínkovou v tričku z dílny Skuhravé. A právě výsledná fotografie se bude již 8. listopadu dražit na galavečeru Jsem kým jsem v Bibloo Concept Store v OC Kotva v Praze.

Prachaře ale ani práce pro charitu nedonutila být chvilku vážný. Na dotaz, zda ho rodiče vedli k charitě od dětství, odpověděl po svém. „Říkali, že by bylo dobré jednou za čas zajet za babičkou a o Vánocích někomu koupit dárek. K tomu mě vedli. Jinak mě k charitě moc nevedli. Když naši byli mladí, charita neexistovala. Před rokem 1989 se měli všichni dobře. Žádná charita nemusela být, to dá rozum,“ řekl se sarkasmem Prachař s tím, že do jisté míry charitativní cítění má.

„Když vidím na bezdomovci, že je to statný kousek, vždycky mu řeknu, ať jde do práce. Minule jsem takhle šel a proti mně šel žebrák. Fakt statný chlap, učesaný, všechno dobrý. Mladej kluk a hned, jestli mu nedám pět korun. Tak jsem mu řekl, aby šel do práce a on, že je v práci. Na to nebylo co říct,“ prozradil Jakub, který se pro podporu projektu Jsem kým jsem rozhodl z čistě sobeckých důvodů.

„Chtěl jsem se v očích veřejnosti zalíbit jako člověk, který podporuje tyto věci a myslím si, že teď u lidí stoupnu. Jestli mě doteď někdo neměl rád, tak teď určitě všichni pochopili, že mám charitativní cítění. Dělám to hlavně proto, abych se v očích lidí dělal lepším, než jsem,“ říká opět s nadsázkou a ne zcela vážně Jakub, který sice patří k nejvytíženějším českým hercům, o svých hereckých schopnostech ale moc velké mínění nemá.

„Moje výhoda je, že hraju všechno stejně. Mám takovou jednu postavu, která se akorát v těch různých projektech jinak jmenuje. Hraju v podstatě to samé. Je to jednoduché,“ říká Prachař, který momentálně exceluje například v primáckém seriálu Ohnivé kuře, fanynky ho milovaly ale coby člena klučičí kapely Nightwork.

„Na jevišti se cítím dobře a je mi jedno, jestli jsem jsem tam za muzikanta nebo herce. Ta hudba je jednodušší, protože člověk zahraje krátký úsek a má hned potlesk Písnička trvá tři minuty, takže se člověk ani nezapotí a hned se dočká potlesku. Ten v divadle přichází až po hodině a půl a mnohdy bývá menší než v muzice. Co se potlesku týče, je lepší být muzikant,“ říká z vlastních zkušeností Jakub.

O tom je známé, že je v soukromí stydlivý. Sám ale přiznává, že na jevišti mu je všechno jedno. „Tam udělám cokoliv, když je to významotvorný. Jinak jsem stydlivý. Obzvlášť, když jsem mezi lidma, které neznám. To jsem ostýchavý. Na jevišti jsem hovado. Neexistuje nic, co bych tam neudělal,“ dodal Prachař, který se zatím nerozhodl, na účet jaké nadace poputují peníze z dražby výsledné fotografie, která se uskuteční již 8. listopadu na galavečeru Jsem kým jsem v Bibloo Concept Store v Praze.

Projekt Jsem kým jsem nebude ale pomáhat jenom nadacím, které si vyberou samotné tváře, jejich fotografie se budou na podzim dražit během slavnostního galavečera. Celých 10 procent z prodeje všech triček, které se budou prodávat v Bibloo Concept Store v OC Kotva v Praze již od 9. listopadu, poputuje na konto Nadačního fondu NEJEN SRDCEM, která podporuje nemocné, týrané a opuštěné pejsky za pomoci finančních příspěvků.

Jak Jakuba Prachaře vidí organizátorky projektu Michaela Skuhravá a Barbora Navrátilová Jelínková:

„Jakub je velmi přátelský a inteligentní člověk. Padla řeč o spousta tématech, jako je umění, politika, sport, charita. Mile mě překvapil. Focení bylo srandovní a velmi spontánní. Myslím si, že i pro něj. Tričko mu sedělo a jeho motto na něj „Hovno zlé“ je trefné. Vždy může být hůř, lidově řečeno,“ popsala setkání Skuhravá.

„Focení s Jakubem bylo naprosto uvolněné, bezprostřední, chvílemi jsem měla pocit, jako bychom se znali roky. Jakub je profesionál a navodil naprosto přátelskou atmosféru. Byla fakt sranda. Fotilo se za deště, takže výsledné fotografie pro mě mají zase jinou atmosféru než u jiných osobností,“ říká Jelínková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *