Marika Gombitová se chystá do Prahy. Lucernu vyprodala čtyřikrát, zboří i Tipsport arénu?

Je jednou z nejslavnějších slovenských zpěvaček všech dob. Zároveň získala prestiž i jako vynikající skladatelka, je autorkou více než šesti desítek písní. Během své kariéry vydala devět sólových alb. Její hlas má rozsah přes dvě oktávy, je svá a snadno rozpoznatelná. Čtyřikrát vyprodala pražskou Lucernu. A zanedlouho se chystá Marika Gombitová (61) zbořit Tipsport arénu v Praze na svém letošním jediném koncertu.

Marika Gombitová v těchto dnech intenzivně zkouší a připravuje se na svůj autorský koncert, který se uskuteční v předvánočním čase v Praze. Fanoušci si můžou do kalendáře poznačit datum 2. prosince. V ten den se bude v pražské v Tipsport aréně konat koncert s názvem Sen Mariky Gombitové. Bude výjimečný tím, že na něm zaznějí výhradně autorské skladby Mariky. „Těším se, že jako hosty přivítám mladé a talentované hudebníky od nás i z Čech a Moravy a všichni budeme zpívat skladby, ke kterým jsem napsala hudbu,“ prozradila Marika Gombitová, která má jako skladatelka na svém kontě hity jako Koloseum, Paradiso, Zem menom Láska, Nenápadná, nebo Úlomky spomienok, podle kterého pojmenovala i svou vzpomínkovou knihu.

Marika Gombitová za svou kariéru absolvovala přes 450 koncertů, z toho celou třetinu už na vozíčku. „Vím, jak krásné je vystupovat na jevišti před tisícovkami lidí a o tento pocit bych se teď ráda podělila i se svými mladšími kolegy. Věřím, že to bude pěkný zážitek pro nás všechny,“ doufá Marika Gombitová. Tipsport aréna v Praze má kapacitu deset tisíc míst a podle pořádající agentury se lístky skvěle prodávají.

Pokud Marika nezpívá ve studiu nebo se skupinou, jezdí na výlety nejen na farmu za Bratislavu. Slovenská Slavice je totiž velká milovnice zvířat a přírody. A aby se mohla venku pohybovat bez cizí pomoci, koupila si po sedmatřiceti letech, co je upoutaná na vozíček, svůj první elektrický terénní vozík do přírody. A díky němu zažívá chvíle, které dosud neznala. Vozík jí totiž dává  větší volnost a svobodu, tedy pocity, které už desítky let neměla. Maričin elektrický terénní vozík do přírody byl vyrobený přímo pro ni na míru a jeho cena se pohybuje okolo 10.000 euro, což je zhruba 250.000 korun.

Ze Slovenska Mariku Gombitovou na autorském koncertu podpoří a do Prahy 2. prosince zavítají nejvýraznější tamní hvězdy – Celeste Buckingham a Adam Ďurica, dále Emma Drobná a začínající talentovaný zpěvák Laco Bubnár. „Celeste i Emma přinášejí do slovenského éteru téměř světový sound. A Adam je úspěšný, vždy pozitivně naladěný písničkář. S Lacem jsme se poznali na jedné charitativní akci a musím říct, že je to opravdu výjimečný talent,“ komentuje své slovenské hosty Marika. Z mladých českých zpěváků se představí Martin Chodúr, Sabina Křováková, Emma Smetana, Tereza Kerndlová a Adam Mišík.

Během výjimečného večera zazní hity jako Koloseum, Paradiso, Kam idú ľudia?, Prosba, Na rozlúčku a mnohé další. Mariku bude na pódiu doprovázet známá slovenská kapela Štefana Bugaly a její hosty orchestr pod vedením dirigenta Dalibora Kaprase. Vstupenky na svátečně laděný koncert Sen Mariky Gombitové jsou dostupné v sítích Ticket Art a Ticketportal a rychle mizí. Nenechte si proto ani vy tuto mimořádnou událost ujít!

Foto: Crystal studio MG

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *