Slovenská Slavice Marika Gombitová míří do Prahy. Víme, kdo ji doprovodí! Bude to Láska a Lucky!

Nejslavnější slovenská zpěvačka všech dob Marika Gombitová (61) míří do Prahy. Již tuto sobotu 2. prosince jí čeká v pražské Tipsport aréně její letošní jediný koncert s názvem Sen Mariky Gombitové. Setká se na něm i se svým oblíbeným zpěvákem Martinem Chodúrem. A aby byla v kondici, každý den dopoledne cvičí doma a odpoledne nezanedbává ani zkoušky se svou skupinou. A bude to nejen Martin a další hosté, kdo Mariku doprovodí. Na koncerty s ní totiž jezdí dva její pejsci, bišonci – Láska a Lucky, které má jako talismany!

Marika Gombitová se v těchto dnech intenzivně připravuje a zkouší na svůj první autorský koncert, který se uskuteční v sobotu 2. prosince od 19 hodin v pražské Tipsport aréně. Koncert, který bude moderovat Alexander Hemala, bude výjimečný tím, že na něm zaznějí výhradně autorské skladby Mariky. „Na koncert jsem si jako hosty přizvala mladé zpěváky z Čech, Moravy i Slovenska, takže bude tak trochu i předzvěstí oslav 100. výročí vzniku Československa. A všichni budeme zpívat skladby, ke kterým jsem napsala hudbu,“ prozradila Marika Gombitová, která složila hity jako Koloseum, Paradiso, Zem menom Láska, Nenápadná, nebo Úlomky spomienok, podle kterého pojmenovala i svou vzpomínkovou knihu.

Ze Slovenska do Prahy přijedou Celeste Buckingham, Adam Ďurica, Emma Drobná a Laco Bubnár. Českou republiku budou zastupovat Adam Mišík, Sabina Křováková, Emma Smetana, Tereza Kerndlová a Martin Chodúr, který již zazpíval minulý rok na Maričině narozeninovém koncertě. „Martin má mimořádný hlas – baryton – a navíc je to nesmírně empatický mladý muž, jsem ráda, že se opět setkáme,“ usmívá se Marika Gombitová.

A co o Marice říká Martin Chodúr? „Písničky Mariky Gombitové jsem poslouchal už v dětství, protože můj táta byl jejím fanouškem a sbíral její LP desky. Osobně jsem Mariku poznal až loni na jejím říjnovém Narozeninovém koncertě v Bratislavě, na kterém byla pokřtěna kniha Miroslava Graclíka Úlomky vzpomínek. Z ní jsem se dozvěděl spoustu zajímavostí z jejího nelehkého života. Obdivuji ji pro její odhodlání neustále bojovat s nepřízní osudu. Nejen v tomto ohledu patří k jednomu z mých uměleckých a lidských vzorů. Na Narozeninovém koncertě jsem s úspěchem uvedl méně známou píseň z jejího repertoáru Ave Maria, kterou pro ni napsali Gabriel Dušík a Kamil Peteraj. Vyšla v roce 1989 na singlu a jde o jednu z Maričiných posledních písní nazpívanou pro gramofonovou firmu Opus. Pro Vánoční koncert Sen Mariky Gombitové, na kterém zazní jen písně, které si Marika sama napsala, zase zazpívám píseň Prosba. Jednu z nejosobitějších v jejím repertoáru. Pochází z roku 2000, krásný text k ní napsal Kamil Peteraj a patří podle mého názoru k těm písním, které zůstaly oproti předcházejícím Maričiným hitům neprávem opominuté. A protože k Vánocům patří neodmyslitelně i překvapení, tak na jednom se podílím, a věřím, že potěší nejen samotnou Mariku, ale i publikum 2. prosince v pražské Tipsport Areně,“ řekl Martin Chodúr.

Ještě než přijede Marika do Prahy, zkouší na koncert v Bratislavě se svou skupinou, která jí bude v sobotu večer v Tipsport aréně doprovázet. Každý den dopoledne zase cvičí, aby byla v dobré kondici. „Snažím se pravidelně cvičit, pro mě je to nezbytnost, protože si tak nahrazuji normální pohyb.“ A samozřejmě, že se i zdravě stravuje. „Musím jíst zdravě a především střídmě, protože vzhledem k mé situaci je potřeba si váhu hlídat. Dodržuji dělenou stravu. Mám ráda kuřecí steaky se zeleninou. Čas od času si ale dám i nějakou sladkost, neodolám třeba marcipánu,“ dodala se smíchem Marika Gombitová.

Foto: Crystal studio MG, Patrik Ratajský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *