Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava🎄 Vánoce

Vánoční výstava „Dřevěné a medové“ od Muzea českých Vánoc

Muzeum českých Vánoc připravilo tradiční vánoční výstavu „Dřevěné a medové“. Navazuje tak na 30 let vánočních výstav (od r. 1987) pořádaných manželi Glaserovými.

Nová budova Muzea budovaná za podpory MMR ČR je již pod střechou, ale ještě nebude k vystavování použitelná. A tak ještě letos proběhne vánoční výstava  Dřevěné a medové v provizorních prostorách v Pensionu U Barona Prášila v Ořechu.

Největší betlém se opět trochu rozrostl a dosahuje uctyhodné délky 9m. V tomto betlémě třešťského typu (bohatá krajina z pařezů, mechu a jiných přírodních materiálů) převládají vyřezávané postavičky (celkem ji ch více než 200, výška 10 až 14 cm). Některé se i pohybují a jiné představují konkrétní místní sousedy. Neobvyklé je i velké peklo, které se v třešťských betlémech nevyskytuje, ale ve středočeských není žádnou výjimkou. Jedinečná je i možnost nahlédnout do vnitřku betléma. Vidět tak můžete i konstrukci a tajemství hlubokých jeskyní.

Na výstavě bude dále k vidění miniaturní betlém v náušnici a desítky dalších z různých materiálů. Dále si mohou návštěvníci vyzkoušet méně obvyklé, ale staré lidové zvyky nebo se podívat na řezbáře a třeba si i vyřezávání vyzkoušet. Akce je určena především pro rodiny s dětmi. Pro mateřské a základní školy je připraven speciální program.

Otevřeno je každý víkend od 2. Do 23.12 od 10.00 do 18.00, ve středy a 1.1. od 15.00 do 18.00.
Dřevěné a medové Vánoce můžete navštívit v hale Pensionu U Barona Prášila v Ořechu, Kopaninská 189.

Vstupné je pro dospělého 50,-Kč, děti do 6ti let mají vstup zdarma, snížené vstupné je 30,-Kč a rodinné 120,-Kč
Pořádají: Spolek Ořech z.s., Včelín Ořech z.s., a ZO ČSV Praha Řeporyje

Zdroj: www.muzeumceskychvanoc.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *