Tomáš Kympl a legendární čeští zpěváci a herci vydávají album Pánský klub. Máme pro vás ochutnávku!

Legendární čeští zpěváci a herci pod taktovkou světoznámého skladatele Tomáše Kympla vydávají album Pánský klub. K lásce k pračce se na albu vyznává Jiří Korn, David Kraus se v písni zase „strašně nudí“, Jiří Suchý přemýšlí o scvrklých tibetských lamách, Kamil Střihavka se svěřuje se srůstáním jamky podpažní, o změně pohlaví filozofuje Josef Laufer. Část výtěžku z prodeje alba půjde do Nadačního fondu FriendlyVox, který stojí za ozvučeným internetovým portálem navrženým speciálně pro zrakově postižené.

Pánský klub završuje další etapu společného projektu hudebního skladatele Tomáše Kympla, který se po několika letech působení v Londýně a New Yorku vrátil do ČR, a nevidomého zpěváka a klavíristy Honzy Jareše. Po samostatném „studentském“ albu Některý lidi (2008) vystupuje Honza na Pánském klubu jako partner českých pěveckých a hereckých legend a písničky z tohoto alba se stávají součástí jeho koncertního repertoáru. Nová deska tak dokumentuje Honzovu profesní cestu od doby, kdy dokončil Pražskou konzervatoř jako první nevidomý student v historii školy.

Autorem hudby ke všem skladbám je Tomáš Kympl, texty pocházejí z pera Tomáše Belka. „Kromě Honzy Jareše na albu vystupuje řada známých osobností, například Jiří Korn, Petr Janda, Jiří Suchý, Michael Kocáb, Jiří Hromada, Petr Kolář či Daniel Landa. Do zpěvu se neváhali pustit ani herci jako Jaroslav Satoranský, Jan Hrušínský, Jiří Lábus či Josef Dvořák,“ říká Tomáš Kympl, který jako jediný český autor dva roky po sobě zvítězil v britské mezinárodní skladatelské soutěži The UK Songwriting Contest. Pánský klub je netradiční sbírka hudebních koláží, reminiscencí a písní zkomponovaných na slova Tomáše Belka. Album by mělo posluchače pobavit, vnést trochu recese, nadsázky i zamyšlení.“

Zakoupením alba Pánský klub lidé přispějí do Nadačního fondu FriendlyVox částkou 50 Kč, peníze půjdou na provoz ozvučeného internetového portálu pro zrakově postižené. Album v podobě dvojcédé obsahuje unikátní bonusy v podobě velkoformátových perokreseb ilustrátora Miroslava Vomáčky, hudebních videoklipů Milana Basela, hudebních základů k písním alba (karaoke), textů a fotografií.

Podle Honzy Jareše není Pánský klub posledním počinem dua Kympl-Jareš. „Už nyní pracujeme intenzivně na dalším, tentokrát výhradně mém albu s pracovním názvem Vidím to jinak,“ říká Honza Jareš.

O portálu FriendlyVox
FriendlyVox je webový portál navržený speciálně pro potřeby uživatelů, kteří nemohou při práci s počítačem používat obrazovku a myš. S pomocí několika málo kláves si lidé se zrakovým postižením bez problémů „přečtou“ noviny, e-maily, podívají se na Wikipedii, ovládnou YouTube, dostanou se k informacím o jízdních řádech vlaků a autobusů, k informacím o počasí, televiznímu programu či přehrání vybraných rádií a televizních pořadů. Portál je tak jednoduchý, že jej po chvíli ovládnou i lidé, kteří s počítačem běžně nepracují. Nemusí si pořizovat speciální počítač, stačí jim instalovat internetový prohlížeč Google Chrome. FriendlyVox se tak liší od odečítacích programů, které kladou na své uživatele nadprůměrné nároky. V České republice je přes 100 000 lidí se zrakovým postižením.

Zdroj: FriendlyVox

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *