10 tipů, kde před Vánocemi načerpat sílu a kam vyrazit na Štědrý den i na Silvestra

Co byste řekli tomu trochu si v předvánočním shonu odpočinout a „odložit děti“ na zábavný kurz, kde je naučí bruslit, anebo rovnou na celou noc a den na skvělou pyžamkovou party? Vy se zatím můžete vydat na kurz fotografování, kreativního tvoření (třebas i vánočních dárků), anebo za romantikou, skvělou gastronomií a především trochou pořádného hýčkání!

1. Gurmánská zima v Nebespánu
Prosinec je obdobím adventu, svátků, pospolitosti a také dobrého jídla. V Nebespánu v Kašperských Horách připravili několik výtečných gurmánských menu plných pokrmů tradiční šumavské i francouzské kuchyně a lahodného vína. Ochutnáte tady domácí dortíky či lahodné zákusky od nápadité cukrářky, kuchyni pak velí šéfkuchař François Thuille, pocházející z francouzského Cognacu. A nadchne vás i netradiční atmosféra této restaurace v duchu prvorepublikových kaváren s klasickými thonetkami a pohodlnými křesílky. O gastrozážitky se v Nebespánu postará i farmářský obchod Nebeskrám. A pozor: Na adventní víkendy tady chystají trhy se spoustou zajímavých jedlých i nejedlých dárků. Vydat se sem ovšem můžete také na gurmánský vánoční pobyt a zažít netradiční Štědrý den anebo silvestrovský večer. Nebespán je prvním boutaique hotelem na Šumavě, a přímo nad restaurací se můžete ubytovat v komfortních apartmá nebo v luxusních romantických pokojích s výhledem na hrad Kašperk i okolní šumavské kopce. Na večeři tady tak můžete seběhnout i v zimě jen tak ve střevíčkách!

2. Vánoce na horách
Co byste řekli o Vánocích na nadílku plnou odpočinku a hýčkání? Ráno se probudíte do klidu přírody s výhledem na kouzelně zasněžené hory. Vaší jedinou „starostí“ bude plánování, zda vyrazit na procházku, na lyže nebo dát přednost relaxaci ve vyhřátém wellness centru, koupání a uvolňující péči zkušených masérů. Vánoční pobyty ve Spa hotelu Lanterna jsou navíc zážitkem i pro milovníky dobré (nejen valašské) kuchyně. Pro hosty vánočních pobytů tady na Štědrý večer vždy připravují čtyřchodové menu, v němž vedle předkrmu, hříbkové, luštěninové či rybí polévky a dezertu nechybí samozřejmě ani ryba… Hosté mají neomezený vstup do hotelových relaxačních center L-Spa i do blízkého Wellness hotelu Horal s termálními bazény a velkou nabídkou saunových rituálů a masáží. A pozor: v ceně je i relaxační masáž a skipas na Štědrý den ve Ski areálu Razula! A když už budete na Valašsku, místní se s vámi rádi podělí i o své vánoční tradice: můžete se těšit na ukázky zvyků, folklórní program, posezení u cimbálu či vycházku s lesníkem a pro děti jsou připraveny animační programy.

3. Rakousko pro lyžaře i milovníky wellness a designu
Nekonečně velký výběr skvěle upravených sjezdovek, žádné čekání na lanovky, vynikající gastronomie a notně netradiční design i wellness svět. To vše najdete v hotelu Puradies v rakouském Leogangu, idylickém středisku, které stojí přímo mezi dvěma lanovkami vedoucími do lyžařského ráje. Přímo v hotelu je půjčovna lyží a o sněžná prkna hostů tady pečují hned dva servismani. Puradies je partnerem lyžařské školy pro dospělé i pro děti, takže rodiče mohou lyžovat nebo odpočívat ve zdejším krásně vybaveném wellness světě, zatímco o jejich ratolesti se postarají zkušení lyžařští instruktoři. Po lyžování si můžete dopřát speciální masáž, která uleví namoženým svalům, a zájemci se mohou naučit správnou techniku populárního tejpování. Za čím sem však lidé nejvíce míří, je zdejší unikátní atmosféra. Zvenčí toto místo vypadá jako tradiční romantický horský hotel, uvnitř na vás čeká nejedno překvapení, které mu přineslo mezinárodní designérské ocenění. A skutečně tady pocítíte, že jste součástí impozantního světa zasněžených Alp všude kolem – pokoje, odpočívárny i sauny jsou maximálně prosklené, abyste si mohli tohoto luxusu náležitě užít.

4. Silvestrovská saunová noc ve Wellness Horal
Chcete prožít Silvestra jinak než obvykle, třeba s koupáním a saunováním za svitu svíček? Netradiční oslavu příchodu nového roku v tomto duchu chystá relaxační centrum Wellness Horal ve Velkých Karlovicích. Celý večer si budete moct užívat koupání v termálních bazénech osvětlených svíčkami, relaxaci v saunovém světě a pro ty, kteří si chtějí protáhnout tělo, bude otevřeno také kardio fitness centrum. V saunovém světě, v hlavní Sauně Dome, se návštěvníci mohou těšit každou hodinu na saunové rituály. Wellness Horal bude až do 22. hodiny nabízet také masáže. Hosté, kteří si rezervují masáž, mají již vstup na Silvestrovskou saunovou noc v ceně.

5. Odpočiňte si na kurzu focení
Nejen lepší vánoční fotky, ale hlavně velký pokrok ve focení uděláte za jediný den na kurzu fotografování s Janem Rybářem, vítězem Czech Press Photo a šéfredaktorem webu www.Fotoguru.cz. O oblíbenosti kurzu svědčí to, že nepřetržitě běží už téměř šest let a prošlo jím tisíce lidí, začátečníků i nadšených fotografů. Tento fotokurz je unikátní tím, že vás nikdo nebude nutit zabývat se hodiny a hodiny technikou a funkcemi fotoaparátu, tady se především fotí!

6. Připravte se na Vánoce v dílnách Aladine
Prosincové kurzy tvoření v kreativních dílnách Aladine budou ve znamení Vánoc, ale nejen těch. Naučíte se spoustu nových technik, třeba si i vyrobíte nějaké vánoční dárky, ale především – popustíte uzdu své fantazie a krásně se uvolníte! Nebojte se, že nebudete něco umět nebo znát… Na kurzech v kreativních dílnách Aladine se nemusí nikdo ničeho bát. Čekají na vás nejen trpělivé lektorky, které jsou špičkami ve svém oboru textilní a papírové tvorby, ale především velice příjemná a poklidná atmosféra, kterou oceníte zvlášť v předvánočním shonu. Kurzy jsou určeny i pro začátečníky, nemusíte mít žádné zkušenosti – jenom chuť nebát se zkusit nové věci.

7. Zábavné kurzy bruslení pro děti s Monkey´s
Jakmile začne mrznout a na venkovním hřišti na střeše pražského obchodního centra je připraven led, opět zde vypuknou úspěšné kurzy ledního bruslení pro děti, které pro děti od 4 let pořádá pohybové centrum Monkey´s Gym. Lekce jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé, protože probíhají v oddělených skupinkách. Hlavní předností těchto kurzů jsou především kvalitní lektoři i zázemí. Délka jednoho kurzu je 55 minut – během dopoledne jsou vždy vypsány 3 termíny a kapacita je 15 dětí na každý termín. O děti se nemusíte bát, protože přítomni jsou vždy 3 zkušení lektoři. A co s sebou? Kromě nadšení je vhodné přinést dětem vlastní brusle (kapacita místní půjčovny je omezená na 2-3 páry bruslí od každé velikosti) a děti musí mít z důvodu bezpečnosti lyžařskou helmu a teplé rukavice (chrániče nejsou nutné). A pozor: o svačinku i pitný režim dětí se tady postarají zdarma.

8. Předvánoční pyžamková party v Juklíku
Potřebujete v klidu zabalit vánoční dárky, dozdobit perníčky bez asistence malých pomocníků nebo si prostě jenom užít trochu klidu pro sebe? Pošlete svoje ratolesti od 15. do 16. prosince 2017 na Pyžamkovou party v Juklíku v Praze 5. Tohle velké dětské dobrodružství začne v pátek v pět odpoledne a skončí v sobotu v šest večer. Děti čeká dvakrát plavání, výtvarné tvoření s tématikou nadcházejících svátků, dovádění, tvoření a spousta radosti, to všechno pod vedením profesionálních lektorů. Cena pro dítě je 1 150 Kč a zahrnuje dvakrát plavání, materiál na výtvarnou činnost, večeři, snídani, dvakrát svačinu, oběd a pitný režim. Dítěti sbalte věci na plavání, oblečení na ven, oblečení na výtvarnou činnost, které mohou poničit, láhev na pití, spacák, karimatku a plyšáka na spaní. Pyžamková party je vhodná pro děti od pěti let.

9. Nalaďte se na změnu kariéry
Příjemné s užitečným spojíte, když se vydáte na vzdělávací kurzy Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz. Zajímá vás jóga, pilates, aerobik, výživové poradenství, cvičení na zdravá záda či cvičení s dětmi? Škola fitness profesionálů FISAF.cz nabízí mnohem víc zajímavých kurů a vyučují zde špičkoví lektoři. Dost možná, že vás nadchnou natolik, že po Novém roce změníte svou profesi…

10. Jak ušetřit čas při nákupu vánočních dárků
Pokud si chcete ušetřit čas, tady je pár tipů, kde nakoupit dárky pro své blízké: Skvělé tipy na outdoorové vybavení najdete na www.4camping.cz, kosmetické dárky pořídíte na www.essente.cz či třeba tak na www.beautylash.cz, zábavné kreativní pomůcky (nejen pro děti) na www.aladine.cz, sportovní vybavení, oblečení a edukativní hračky na www.skibi.cz a lyžařskou výbavu na www.lyze-radotin.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.